Obserwuj w Google News

Kapitalna inicjatywa Igi Świątek. Zorganizuje turniej charytatywny dla Ukrainy

1 min. czytania
29.06.2022 13:26
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek ogłosiła, że razem z gwiazdami ukraińskiego tenisa, a także Agnieszką Radwańska, zagra na turnieju pokazowym w Krakowie. Dochód z zawodów zostanie przekazany na wsparcie dla dzieci i młodzieży z Ukrainy.

Iga Świątek zorganizuje turniej z udziałem gwiazd tenisa. Cel: wsparcie Ukrainy
fot. Krzysztof Radzki/East News

Iga Świątek poinformowała, że na Tauron Arenie w Krakowie odbędzie się turniej, w którym weźmie udział ona, Agnieszka Radwańska, a także ukraińscy tenisiści i tenisistki:  Elina Svitolina, Serhij Stachowski i Martyn Pawelski. Do Krakowa przyjedzie też gość specjalny.

"Od miesięcy pracowałam z moim zespołem nad inicjatywą pomocową dla Ukrainy, by realnie wesprzeć tych, którzy cierpią z powodu wojny. Już 23 lipca spotkamy się w Krakowie podczas wyjątkowego wydarzenia. Rozegramy pokazowy mecz miksta, a my z Agnieszką też jeden set singla. Oba mecze będzie sędziowała Elina Svitolina, a gościem specjalnym reprezentującym Ukrainę będzie piłkarz Andrij Szewczenko" – poinformowała najlepsza tenisistka świata.

Dochód z turnieju zostanie przekazany na wsparcie dzieci i nastolatków z Ukrainy. "Jutro, czyli w czwartek ruszy sprzedaż pierwsze puli 10 tysięcy biletów na wydarzenie. Mam nadzieję, że widzimy się licznie na Tauron Arenie i przed telewizorami, aby pokazać, jaką siłę ma sport, kiedy łączy nas w pomaganiu i daje choć trochę radości" – napisała Świątek i dodała: "Bardzo, bardzo się cieszę i jestem wdzięczna, że naprawdę to robimy".

Sprzedaż biletów na imprezę organizowaną przez Igę Świątek ruszy w czwartek 30 czerwca o godzinie 18. Turniej rozpocznie się w sobotę 23 lipca o godz. 12. 

RadioZET.pl/PAB