Obserwuj w Google News

Kolejny sukces Igi Świątek. Duże zmiany w życiu polskiej tenisistki

2 min. czytania
04.01.2022 10:39
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek pochwaliła się kolejnym życiowym osiągnięciem. Najlepsza polska tenisistka po zwycięstwie z Darią Saville w Adelajdzie zdradziła, że podczas pobytu w Polsce zdała egzamin na prawo jazdy.

Iga Świątek zdała egzamin na prawo jazdy
fot. BRENTON EDWARDS/AFP/East News

Iga Świątek (9. WTA) w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego zainaugurowała sezon 2022. 20-latka z Raszyna w pierwszej rundzie turnieju WTA 500 w Adelajdzie pokonała reprezentantkę gospodarzy Darię Saville (Gavrilovą) 6:3, 6:3 i w kolejnym etapie zmierzy się z finalistką US Open 2021 Leylah Fernandez.

Do nowych rozgrywek Polka przygotowywała się w kraju - najpierw pod okiem Piotra Sierzputowskiego, z którym jednak rozstała się na początku grudnia, a następnie byłego opiekuna Agnieszki Radwańskiej Tomasza Wiktorowskiego. Na konferencji prasowej podsumowującej 2021 rok tenisistka wyznała, że oprócz celów sportowych, ma do zrealizowania również cel życiowy. - 10 grudnia mam egzamin na prawo jazdy - mówiła.

Iga Świątek zrobiła prawo jazdy

Po zwycięstwie z Saville Świątek zdradziła, jak jej poszło. - Pobyt w Polsce między sezonami nie był dla mnie niczym nowym, bo zawsze tam jestem w tym okresie. Wcześniej skupiałam się na szkole, teraz miałam nadzieję zdać egzamin na prawo jazdy. I udało mi się, wreszcie - powiedziała.

Redakcja poleca

W samych superlatywach wypowiadała się również o Adelajdzie. Przed rokiem wygrała tutaj turniej, jednak nie rangi 500, a rangi 250 [ten rozpocznie się 10 stycznia - red.]. - Wspaniale znów tu być. Uwielbiam to miejsce, jest idealne, by wejść w sezon. Miasto jest piękne, w tym roku wreszcie możemy wyjść i je zobaczyć. To dziwne uczucie, ale mam wrażenie, że jestem w stanie tu odpocząć po trudnym okresie przygotowawczym - oceniła.

W drugiej rundzie 20-latka zmierzy się z rok młodszą Laylah Fernandez. Już na tym etapie dojdzie więc do starcia mistrzyni French Open 2020 i finalistki US Open 2021.

RadioZET.pl/eurosport.tvn24.pl