Obserwuj w Google News

Iga Świątek zaskoczona wścibskim pytaniem. Dziennikarka TVP przesadziła?

2 min. czytania
30.09.2022 23:00
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek już kilka razy w swojej karierze musiała odpowiadać na niecodzienne pytania, ale dziennikarze wciąż potrafią ją zaskoczyć. Marta Kielczyk, która rozmawiała z polską tenisistką w "Gościu Wiadomości" TVP, próbowała się dowiedzieć jak najwięcej na temat życia prywatnego liderki rankingu WTA. Ta szybko ucięła temat.

Iga Świątek i Marta Kielczyk
fot. Gość Wiadomości TVP/screen

Iga Świątek jedno z najdziwniejszych pytań otrzymała po zwycięskim finale wielkoszlemowego French Open 2022. Jeden z dziennikarzy próbował najwyraźniej zabłysnąć w towarzystwie i zapytał paryską mistrzynię o makijaż. Liderka rankingu WTA jak zwykle z klasą wybrnęła z tej żenującej sytuacji.

Zainteresowanie 21-latką rośnie wprost proporcjonalnie do jej sukcesów, a nie wszyscy, którzy mają okazję przeprowadzać z nią wywiady, znają się na tenisie. Czasami niezręczne pytania wynikają po prostu z ciekawości czy chęci przybliżenia zawodniczki szerszej grupie odbiorców. Świątek już nie raz pokazała, że nie lubi dzielić się swoim życiem prywatnym i jedyne, na co sobie pozwala, to pojedyncze zdjęcia na Instagramie, które ma pod kontrolą. Nic dziwnego, że ostatnie pytanie Marty Kielczyk w TVP mogło ją wprowadzić w zakłopotanie.

Redakcja poleca

Marta Kielczyk pyta Świątek o życie prywatne

Prowadząca jedno z ostatnich wydań "Gościa Wiadomości" TVP pod koniec rozmowy zaczepiła tenisistkę o niedawno zdane prawo jazdy i nowe mieszkanie. Pytanie było jednak nad wyraz wścibskie. - Kto będzie sąsiadem? Gdzie to mieszkanie? - wypaliła Kielczyk. Świątek błyskawicznie ucięła temat.

- Tego nie powiem, proszę pani. Tutaj, mimo wszystko, zachowam trochę prywatności i nie będę zdradzać - odparła 21-latka. - Ale mam prawo jazdy od kilku miesięcy i korzystam z tego, uczę się jeździć na różnych samochodach, więc zyskuję doświadczenie. Na razie nie miałam żadnych nerwowych sytuacji na drodze. Może to wróży temu, że będę dobrze jeździć - dodała.

Iga Świątek w przyszłym tygodniu grać będzie w turnieju WTA w Ostrawie. Później poleci do Stanów Zjednoczonych na imprezę w San Diego oraz WTA Finals w Fort Worth w Teksasie.

RadioZET.pl/TVP