Zamknij

Iga Świątek wygrała Porsche, którym... nie może jeździć. Co z nagrodą?

Maciej Walasek
28.04.2022 15:42

Iga Świątek w minionym tygodniu zwyciężyła w turnieju WTA w Stuttgarcie. 20-latka poza nagrodą finansową otrzymała najnowsze Porsche. Po kilku dniach okazuje się, że liderka światowego rankingu musi uzbroić się w cierpliwość.

Iga Świątek
fot. THOMAS KIENZLE/AFP/East News

Iga Świątek nie zatrzymuje się ani na chwilę. Po trzech wygranych turniejach w Doha Indian Wells i Miami, tenisistka z Raszyna zdeklasowała rywalki, triumfując także w Stuttgarcie. Za wygraną w niemieckiej imprezie Polka wzbogaciła się o blisko 94 tys. euro. Dodatkową nagrodą ufundowaną przez organizatorów był najnowszy model Porsche - Taycan GTS Sport Turismo. Tuż po finale z Aryną Sabalenkę 20-latka wsiadła za kierownicę samochodu i przejechała pierwsze metry.

Po kilku dniach kulisy odbioru Porsche ujawnił ojciec zawodniczki, Tomasz. W rozmowie z dziennikiem "Fakt" zdradził, że jego córka musi poczekać na odbiór auta.

Iga Świątek nie może jeździć Porsche. Polka czeka na nagrodę

"Kibice pewnie nie wiedzą, ale auto, które wjechało na kort i przy którym Iga pozowała, to nie ten samochód, który wygrała. Jej nagroda jest dopiero przygotowywana. Pewnie będzie do odebrania w najbliższym salonie dealera tej marki, ale nie wiem, nawet kiedy" - cytuje jego słowa magazyn.

Na początku 2022 roku Iga Świątek zdała egzamin na prawo jazdy. W dalszej części rozmowy tata tenisistki pochwalił ją za swój styl jazdy.

"Jeździ pewnie, spokojnie, myśli. Bez brawury. Widać wychodzi z założenia i słusznie, że fantazja wskazana jest na korcie i na drodze. W trakcie turnieju mogliśmy wypożyczyć i przetestować różne modele porsche."

Świątek nie pojawi się w następnym turnieju WTA w Madrycie, który opuściła z powodu kontuzji. Zawodniczka z Raszyna musi poświęcić czas na odpoczynek i regenerację do rywalizacji na WTA w Rzymie, który rozpocznie się 9 maja.

loader

RadioZET.pl