Obserwuj w Google News

Iga Świątek wróci na kort jeszcze w tym roku. Polka skróci wakacje

1 min. czytania
08.11.2022 17:54
Zareaguj Reakcja

Chociaż Iga Świątek po zakończeniu sezonu 2022 udaje się na zasłużony urlop, kibice jeszcze w tym roku zobaczą Polkę na korcie. Jak poinformowali organizatorzy Światowej Ligi Tenisa liderka rankingu WTA zgłosiła się do turnieju, który odbędzie się jeszcze przed 2023 rokiem.

Iga Świątek
fot. MATTHEW STOCKMAN/Getty AFP/East News

Iga Świątek na półfinale WTA Finals zakończyła swój udział w tegorocznym sezonie. Tenisistka z Raszyna zanotowała najlepszy jak rok w swojej karierze, wygrywając osiem turniejów, w tym wielkoszlemowe French i US Open. Dodatkowo od 32 tygodni Polka jest zdecydowaną liderką w rankingu najlepszych rakiet świata. Po turnieju masters Świątek uda się na zasłużony odpoczynek, który potrwa kilka tygodni.

Redakcja poleca

- Teraz będę mogła w pełni odpocząć, bardzo na to czekałam. Spędzę kilka dni w Polsce i czekają mnie spotkania ze sponsorami. Potem wrócę do treningów - przyznała po walce w Fort Worth.

Świątek wróci na kort jeszcze w tym roku

Kiedy wydawało się, że 21-latkę na korcie zobaczymy dopiero w styczniu, okazuje się, że podopieczna Tomasza Wiktorowskiego pojawi się na grudniowej imprezie w Dubaju. Wcześniej spekulowano, czy Świątek pojawi się w tych zmaganiach. Na początku listopada potwierdzono, że liderka rankingu WTA weźmie udział w rywalizacji, która potrwa od 19 do 24 grudnia.

W zawodach Światowej Ligi Tenisa zobaczymy także Carolinę Garcię, czy Paulę Badosę. Wśród mężczyzn wystąpi m.in. Nick Kyrgios i Novak Djokovic. Jednocześnie mecze w Dubaju będą jednym z etapów przygotowań do Australian Open.

RadioZET.pl