Obserwuj w Google News

Iga Świątek wciąż nie otrzymała swojej nagrody. Dlaczego Niemcy zwlekają?

2 min. czytania
13.05.2022 10:51
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek prezentuje w tym roku wyśmienitą formę, co zaowocowało zwycięstwem m.in. w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Jedną z nagród za wygraną w Niemczech był samochód marki Porsche, ale, jak ujawniła sama w rozmowie z "Super Expressem", Polka wciąż nie otrzymała auta od organizatorów. Od zakończenia zmagań minęły prawie trzy tygodnie.

Iga Świątek
fot. IMAGO/Michael Weber IMAGEPOWER/Imago Sport and News/East News

Turniej WTA rangi 500 w Stuttgarcie zakończył się 24 kwietnia. Wówczas Iga Świątek pokonała w finale Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:2, 6:2, za co niemieccy organizatorzy wyznaczyli okazałą nagrodę. Mowa o wartym ponad pół miliona złotych Porsche Taycan GTS Sport Turismo.

Co zaskakujące, na razie liderka światowego rankingu otrzymała pojazd tylko w teorii. - Jest z tym problem, bo wciąż jeszcze nie mam tego auta - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem".

Iga Świątek wciąż nie otrzymała od Niemców swojego Porsche

Oznacza to, że Polka miała okazję przejechać się swoim nowym samochodem... tylko na korcie w Stuttgarcie. Co więcej, nie był to nawet model, który finalnie otrzyma. Warto jednak dodać, że 20-latka jest dopiero początkującym kierowcą, a wobec jej wciąż trwającego touru brak luksusowego samochodu nie jest zapewne wielkim zmartwieniem.

Redakcja poleca

Szczególnie, że Świątek cały czas śrubuje w nim serię swoich zwycięstw. Po triumfie nad Wiktorią Azarenką w trzeciej rundzie turnieju WTA Masters 1000 w Rzymie ma już na koncie 25. wygranych z rzędu.

Teraz przed Polką ważna część sezonu. Po rywalizacji w stolicy Włoch przeniesie się na korty Rolanda Garrosa, gdzie będzie jedną, a w zasadzie największą z faworytek. Przypomnijmy, że raszynianka królowała już na paryskiej mączce w 2020 roku.

RadioZET.pl/Super Express