Obserwuj w Google News

Iga Świątek rezygnuje z ważnego turnieju. "Jest mi bardzo przykro"

2 min. czytania
03.10.2022 09:38
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek nie zagra w turnieju Billie Jean King Cup. - Jest mi bardzo przykro, bo gram w reprezentacji, gdy to tylko możliwe i zawsze zostawiam na korcie serce w tych meczach - powiedziała polska tenisistka.

Iga Świątek
fot. PAP/EPA

- WTA Finals, do którego Iga zakwalifikowała się jako pierwsza rakieta świata, i Billie Jean King Cup odbywają się na różnych kontynentach, bardzo blisko terminowo, z różnicą zaledwie jednego dnia. Zmiany stref czasowych, zwłaszcza w tej konfiguracji z zachodu na wschód, są bardzo wymagające i wydłużają czas dojścia zawodniczki do pełnej sprawności. Zmęczenie wygenerowane przez tak krótki czas na regenerację, zwłaszcza na sam koniec najbardziej wymagającego jak dotychczas sezonu Igi, mogą doprowadzić do kontuzji. Z przykrością, ale nie widzimy możliwości, aby bezpiecznie zapewnić Idze udział w BJKC, to za duże ryzyko dla jej zdrowia po tak intensywnym sezonie i w tych okolicznościach terminowych, na które nie mamy wpływu - przekazał sztab Igi Świątek.

Redakcja poleca

Do sytuacji odniosła się też sama zawodniczka, która ubolewa nad faktem, że nie będzie mogła wziąć udziału w rywalizacji.

Iga Świątek rezygnuje z Billie Jean King Cup 2022

- Długo się zastanawiałam i dyskutowałam z moim teamem o tym starcie, ale niestety nie będę w stanie zagrać w Billie Jean King Cup w Glasgow. Jest mi bardzo przykro, bo gram w reprezentacji, gdy to tylko możliwe i zawsze zostawiam na korcie serce w tych meczach. Granie w Polsce w tym roku było przywilejem i bardzo liczyłam, że będę mogła kontynuować rozgrywki. Jestem zawiedziona, że federacje tenisowe nie doszły do porozumienia w kwestii tak podstawowej jak kalendarz ważnych rozgrywek i dały nam zaledwie dzień na podróż i tak dużą zmianę strefy czasowej. To sytuacja niebezpieczna dla naszego zdrowia i grożąca kontuzją. Zamierzam podjąć rozmowy z WTA i z ITF, aby w przyszłości nie doszło do podobnych sytuacji, które są ze szkodą nie tylko dla nas tenisistek, ale też dla fanów tenisa - powiedziała.

Turniej Billie Jean King Cup odbędzie się w dniach 8-13 listopada w Glasgow w Szkocji, podczas gdy rywalizację w WTA Finals zaplanowano między 31 października a 7 listopada w Stanach Zjednoczonych.

RadioZET.pl