Obserwuj w Google News

Iga Świątek wciąż bezbłędna w WTA Finals. Cori Gauff bezradna

2 min. czytania
06.11.2022 02:42
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek z kompletem zwycięstw i bez straty seta awansowała do półfinału WTA Finals 2022 w Fort Worth. W ostatnim meczu fazy grupowej Polka pokonała Cori Gauff 6:3, 6:0. Jej kolejną przeciwniczką będzie Aryna Sabalenka.

Iga Świątek
fot. TOM PENNINGTON/Getty AFP/East News

Iga Świątek i Cori "Coco" Gauff mogły z dużym spokojem podejść do ostatniego meczu w fazie grupowej WTA Finals 2022. Liderka rankingu tenisistek już po dwóch spotkaniach była pewna awansu z 1. miejsca i zdążyła nawet poznać swoją półfinałową rywalkę. Amerykanka zaś po dwóch porażkach z Darią Kasatkiną i Caroline Garcią nie miała już żadnych szans na promocję do najlepszej czwórki turnieju. Mimo to nikt w sztabie reprezentantki biało-czerwonych nie zamierzał odpuszczać tego starcia.

Polka już trzy razy w tym sezonie mierzyła się z zawodniczką z USA i za każdym razem była lepsza. Tak było w drodze po tytuły w Miami, French Open (finał) i w San Diego. - Iga zmierzyła się z nią już kilka razy w tym sezonie, ale musimy przeanalizować jej występy w Teksasie. Jesteśmy w innym miejscu, a tu są inne warunki, piłki, czy nawierzchnia - mówił trener 21-latki Tomasz Wiktorowski.

Redakcja poleca

Świątek - Gauff: wynik meczu WTA Finals 2022

Zgodnie z zapowiedziami Iga Świątek nie odpuściła, a Gauff kolejny raz nie miała argumentów, by przeciwstawić się liderce rankingu WTA. Różnicę ponownie zrobiła gra w najważniejszych momentach. Kiedy Amerykanka miała szansę na przełamanie, 21-latka podnosiła jakość swojej gry. Cori tak nie potrafiła - choć miała swoje okazje, nie zamieniała ich na punkty. W rezultacie ten mecz nie miał większej historii i zakończył się szybkim zwycięstwem reprezentantki biało-czerwonych 6:3, 6:0.

W niedzielnych półfinałach Iga Świątek zagra z Aryną Sabalenką. Drugą parę utworzą niepokonana Maria Sakkari oraz Caroline Garcia.

Iga Świątek (1, Polska) - Cori Gauff (4, USA) 6:3,6:0

RadioZET.pl