Iga Świątek opisała kulisy rozstania z trenerem. "To była świetna decyzja"

02.01.2022 13:50

Iga Świątek po raz pierwszy szerzej opowiedziała o kulisach rozstania z trenerem Piotrem Sierzputowskim. - Przez tydzień miałam wątpliwości. Czułam jednak, że to dobry czas na podjęcie takiego kroku. Myślę, że to dla mnie świetna decyzja – stwierdziła zwyciężczyni French Open.

Iga Świątek opisała kulisy rozstania z trenerem. "To była świetna decyzja"
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

O kulisach rozstania z Piotrem Sierzputowskim Iga Świątek opowiedziała podczas konferencji przed turniejem WTA 500 w Adelajdzie. Tenisistka opowiedziała o przygotowaniach do zawodów, oczekiwaniach na najbliższy rok, a także zmianie w sztabie trenerskim. 

- Przez tydzień (przed podjęciem decyzji- przyp.) miałam wątpliwości. Zdałam sobie sprawę, że trenowałam z Piotrem Sierzputowskim przez pięć lat, lub nawet więcej. Wiele zdarzyło się od kiedy zaczęliśmy współpracę. Czułam jednak, że to dobry czas na podjęcie takiego kroku i przeprowadzenie resetu – poinformowała 20-letnia tenisistka.

Świątek nie trenuje z Piotrem Sierzputowskim od 4 grudnia 2021 roku. Jej nowym szkoleniowcem jest Tomasz Wiktorowski.

Iga Świątek: to dla mnie świetna decyzja

Świątek przyznała, że miała obawy przed zmianą szkoleniowca. - Wcześniej nie zmieniałam trenera, więc nie wiedziałam, jak przebiegnie ten proces. Byłam zadowolona z tego, że Tomasz jest wolny, bo chciałam pracować z Polakiem. Nie jestem gotowa na współpracę z trenerem zza granicy. Chciałam pracować z kimś, kto rozumie moją sytuację i mówi w tym samym języku co ja, by było mi nieco łatwiej – podkreśliła.

Tenisistka szczerze wyznała też, że jest zadowolona ze zmiany trenera. - Myślę, że to dla mnie świetna decyzja. Trenowaliśmy w Polsce przez 3 tygodnie i choć to niewiele, to zaczynamy się poznawać. Oczywiście w trakcie turniejów sytuacja wygląda inaczej. Dochodzą dodatkowe czynniki, jak np. stres – stwierdziła i dodała: - Następne turnieje wykorzystam, by poznać się z trenerem. Rozmawiamy o tenisie i rzeczach poza sportowych. Potrzebujemy czasu, by zbudować relację. Zobaczymy, jak się ułoży.

loader

RadioZET.pl/PAB