Zamknij

Iga Świątek zachwycona koncertem gwiazdy: "Cudowny wieczór"

05.07.2022 12:41

Iga Świątek w sobotę odpadła z wielkoszlemowego Wimbledonu, a przerwę między startami i obecność w Londynie wykorzystała na udział w koncercie brytyjskiej megagwiazdy, Adele. "Absolutnie niesamowita noc" - napisała liderka rankingu WTA w odpowiedzi na wpis piosenkarki.

Iga Świątek zachwycona koncertem Adele
fot. Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News / Iga Świątek/Instagra,

Iga Świątek w sobotę przegrała pierwsze spotkanie od 135 dni. W trzeciej rundzie Wimbledonu 2022 lepsza okazała się Francuzka Alize Cornet. Licznik meczów bez porażki zatrzymał się na 37, co jest najlepszym rezultatem w XXI wieku i wyrównaniem osiągnięcia Martiny Hingis sprzed 25 lat.

"Ten czas bardzo dużo mnie nauczył i nie mogę doczekać się powrotu do jeszcze cięższej pracy z wieloma wnioskami, które przyniosły ostatnie tygodnie" - napisała liderka rankingu WTA na Instagramie. "Zanim jednak powrót na kort... pora na reset i chwilę wakacji!" - dodała. Jeszcze przed urlopem, korzystając z obecności w Londynie, 21-latka wybrała się na koncert Adele.

Iga Świątek na koncercie Adele [ZDJĘCIE]

Brytyjska piosenkarka zagrała na żywo po raz pierwszy od pięciu lat. W piątek i w sobotę Adele wystąpiła na BST Hyde Park Festival. W obu wydarzeniach wzięło udział ok. 65 tys. osób. Pierwszego dnia wokalistka wykazała się czujnością, gdy w tłumie zaobserwowała jednego z fanów zmagającego się z problemami zdrowotnymi. Drugiego na szczęście obyło się bez incydentów. Właśnie w sobotę na koncercie pojawiła się też Iga Świątek.

"Cudowny wieczór i jedno z najlepszych wspomnień roku, bez dwóch zdań. A już na pewno najlepsza regeneracja po meczu" - napisała na Instagramie. Niemal identyczny wpis umieściła pdo postem piosenkarki na Twitterze. "Dziękuję za te emocje" - dodała.

21-latka z Raszyna do gry powróci 23 lipca w Krakowie. Tego dnia odbędzie się mecz charytatywny na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. W wydarzeniu wezmą udział m.in. Agnieszka Radwańska i Serhij Stachowski. Dwa dni później polska tenisistka zagra w turnieju WTA 250 w Warszawie.

RadioZET.pl