Zamknij

Iga Świątek kontuzjowana. Wiadomo, kiedy wróci do gry

27.04.2022 17:46

Iga Świątek nie zagra w turnieju WTA Masters 1000 w Madrycie. Polska tenisistka wycofała się z zawodów w stolicy Hiszpanii z powodu kontuzji. Wiadomo już, kiedy liderka światowego rankingu wróci na kort.

Iga Świątek
fot. PAP/EPA/Emilio Naranjo

O wycofaniu się z turnieju WTA Masters 1000 w Madrycie z powodu kontuzji barku Iga Świątek poinformowała w środę. Z urazem tym polska tenisistka zmagała się już od dłuższego czasu, a w związku ze zbliżającym się jeszcze większym natężeniem meczowym postanowiła odpocząć.

Chociaż nie zobaczymy 20-latki na kortach w stolicy Hiszpanii, wiemy już, kiedy wróci do gry. Wszystko wskazuje na to, że liderka światowego rankingu zrobi to już 10 maja. Wtedy ruszy bowiem turniej WTA Masters 1000 w Rzymie, na który Polka jest zapisana.

Kontuzja Igi Świątek - kiedy Polka wróci do gry?

W stolicy Włoch Świątek będzie bronić tytułu, który wywalczyła rok temu. Raszynianka świetnie radzi sobie na kortach ziemnych i również w tym roku upatruje się w niej głównej faworytki.

Nadmieńmy, że Polka wygrała cztery ostatnie turnieje, w których startowała, a były to kolejno zawody w Dausze, Indian Wells, Miami i Stuttgarcie. Dzięki tym sukcesom nasza tenisistka najpierw awansowała, a potem umocniła się na pierwszym miejscu w rankingu WTA.

O udział w turnieju WTA w Rzymie z pewnością powalczą jeszcze w kwalifikacjach Magda Linette i Magdalena Fręch. W puli nagród przewidziano kwotę 2 527 250 dolarów.

loader

RadioZET.pl