Obserwuj w Google News

Hurkacz nie dał rady Goffinowi. Polak odpadł z ATP w Rzymie po zaciętym boju

2 min. czytania
10.05.2022 17:38
Zareaguj Reakcja

Hubert Hurkacz przegrał z Davidem Goffinem 6:7 (6-8), 6:7 (2-7) w meczu pierwszej rundy ATP w Rzymie i odpadł z turnieju. Belg w kolejnej rundzie zmierzy się z Amerykaninem Jensonem Brooksbym.

Hubert Hurkacz
fot. PAP/EPA

Huberta Hurkacza czekało trudne zadanie w pierwszej rundzie ATP w Rzymie. Rywalem 25-latka był o siedem lat starszy David Goffin. Zawodnik z Wrocławia świetnie wszedł w mecz, wygrywając pierwszego gema bez straty punktu. W drugim Polak był bliski przełamania, ale po walce na przewagi, górą był belgijski zawodnik.

Hurkacz bardzo dobrze spisywał się przy swojej zagrywce, ale nie potrafił przełamać rywala, chociaż miał na to kilka okazji. Mecz był niezwykle wyrównany, a w piątym gemie Goffin również był bliski przełamania przeciwnika, co ostatecznie mu się nie udało. Obaj tenisiści wygrywali swoje podania, a o wyniku pierwszej partii zdecydował tie-break, w którym lepszy okazał się Belg. 25-latek prowadził 4:1, ale David Goffin zdołał wyrównać stan meczu i finalnie triumfował 10:8.

Hurkacz odpadł z ATP w Rzymie, Goffin górą po zaciętym meczu

Pierwsze trzy gemy drugiego seta były o wiele szybsze, a zawodnicy utrzymywali swoje serwisy. Goffin w czwartej części był o krok od przełamania 25-latka, ale ten zdołał wyrównać stan gry. Druga część spotkania miała identyczny przebieg, co pierwsza do ósmego gema.

Redakcja poleca

Wówczas Belg przełamał Huberta i był o krok od wygrania meczu, ale zawodnik z Wrocławia odnotował przełamanie powrotne i wrócił do rywalizacji. Mimo bycia pod presją polski tenisista był "na fali" i z 3:5, doprowadził do remisu. Zawodnicy nie odpuszczali i kibice oglądali drugi tie-break w polsko-belgijskim starciu. Tam świetnie spisywał się Belg, który szybko wyszedł na prowadzenie 4:1 i finalnie utrzymał prowadzenie, zwyciężając 7:2, eliminując Hurkacza w pierwszej rundzie ATP w Rzymie.

Hubert Hurkacz - David Goffin: 6:7 (6-8), 6:7 (2-7).

RadioZET.pl