Obserwuj w Google News

Koniec marzeń. Hubert Hurkacz nie zagra o podwójny tytuł w Montrealu

2 min. czytania
14.08.2022 09:39
Zareaguj Reakcja

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński przegrali z Brytyjczykiem Danielem Evansem i Australijczykiem Johnem Peersem 5:7, 6:4, 4-10 w półfinale debla w turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Montrealu. Tym samym Hurkacz stracił szansę na podwójny tytuł w Kanadzie.

Hubert Hurkacz
fot. PAP/EPA/ANDRE PICHETTE

Hubert Hurkacz i  Jan Zieliński przegrali z Brytyjczykiem Danielem Evansem i Australijczykiem Johnem Peersem 5:7, 6:4, 4-10 w półfinale debla w tenisowym turnieju ATP rangi Masters 1000 na kortach twardych w Montrealu.

W tzw. super tie-breaku biało-czerwoni prowadzili 3-1, ale później zdołali wywalczyć jeszcze tylko jeden punkt.

Redakcja poleca

Koniec marzeń Hurkacza o podwójnym tytule w Montrealu

Tym samym Hurkacz stracił szansę na podwójny sukces w Kanadzie, gdyż w niedzielę wieczorem (godz. 22:00 czasu polskiego) zagra w finale singla z Hiszpanem Pablo Carreno-Bustą.

Półfinał debla rozpoczął się już po północy z soboty na niedzielę czasu lokalnego, ponieważ Evans musiał odpowiednio długo odpocząć po trwającym trzy godziny półfinale singla z Carreno-Bustą.

Polski duet wspólnie wygrał już zawody w Metz, gdzie Hurkacz sięgnął po dublet. Łącznie 25-letni wrocławianin ma w dorobku cztery triumfy w grze podwójnej; z każdego cieszył się z innym partnerem. W 2020 roku w paryskiej hali Bercy zwyciężył z Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassimem, wiosną tego roku z Amerykaninem Johnem Isnerem byli najlepsi w Miami, a w czerwcu z Chorwatem Mate Pavicem na trawie w Stuttgarcie.

ATP w Montrealu: Wyniki półfinałów debla

Wynik półfinałów debla:

  • Daniel Evans, John Peers (W. Brytania, Australia) - Hubert Hurkacz, Jan Zieliński (Polska) 7:5, 4:6, 10-4
  • Wesley Koolhof, Neal Skupski (Holandia, W. Brytania, 3) - Kevin Krawietz, Andreas Mies (Niemcy) 3:6, 6:2, 10-8

RadioZET.pl/PAP