Obserwuj w Google News

Gwiazda tenisa została zawieszona. Wynik okazał się pozytywny

1 min. czytania
21.10.2022 16:02
Zareaguj Reakcja

Simona Halep została tymczasowo zawieszona - poinformowała w piątek International Tennis Integrity Agency. Wszystko przez wynik testu antydopingowego w czasie US Open, który okazał się pozytywny.

Simona Halep
fot. KENA BETANCUR/AFP/East News

Simona Halep została zawieszona na nieokreślony czas. W pobranej próbce wykryto Roxadustat, który widnieje na liście zakazanych substancji. Wynik próbki "A" potwierdziła próbka "B".

Była liderka światowego rankingu WTA wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie. Jak sama przyznała, ilość wyrytej substancji była "ekstremalnie niska".

Simona Halep zawieszona

"Dziś rozpoczął się najtrudniejszy mecz mojego życia: walka o prawdę. Zostałam poinformowana o pozytywnym wyniku i wykryciu roxadustatu w niezwykle niewielkiej ilości, co było największym zaskoczeniem w moim życiu. Przez całą moją karierę idea oszustwa nigdy nie przeszła przez moje myśli i stoi w sprzeczności z moimi wartościami. Czuję się zaskoczona i oszukana" - napisała w poście.

W dalszej części rumuńska tenisistka zapewniła, że będzie walczyć do samego końca, aby udowodnić swoją niewinność. "Nie chodzi o tytuły czy pieniądze. To kwestia honoru i historii miłości do tenisa, jaką wykształciłam przez ostatnie 25 lat" - napisała.

Simona Halep w czasie US Open przegrała z Darią Snigur już w pierwszej rundzie i pożegnała się z wielkoszlemowym turniejem.

Dla Halep tegoroczny sezon już się zakończył. Była liderka rankingu WTA przeszła operację nosa.

RadioZET.pl