Zamknij

Hiszpanie rozpisują się o Światek. Zauważyli niepokojący szczegół

28.04.2022 11:37

Iga Świątek nie będzie w stanie wziąć udziału w Madryt Open 2022. Fani ubolewają nad jej absencją, z kolei w Hiszpanii wzięli pod lupę kontuzję Polki. Media zauważyły niepokojący szczegół.

Iga Świątek
fot. IMAGO/Eibner-Pressefoto/Roger Buerke/Imago Sport and News/East News

Iga Świątek niespodziewanie tuż przed startem Madryt Open wycofała się z udziału w turnieju. Decyzja była podyktowana doskwierającym bólem ramienia, które dawało się we znaki nawet podczas spotkań w Miami.

"Moje ciało potrzebuje regeneracji. Po odpoczynku i zadbaniu o ramię będę przygotowywała się za granicą do turnieju w Rzymie i do Rolanda Garrosa" - pisała w mediach społecznościowych.

Hiszpanie analizują absencję Świątek

W Hiszpanii media wzięły na tapet absencję Świątek. "Marca" ocenia, że brak raszynianki w madryckim turnieju należy odbierać, jako "ogromną stratę". Z kolei "AS" ostrzegł reprezentantkę Polski. Dziennikarze przypominają historię Naomi Osaki. Japonka, podobnie jak Świątek, wygrała 23 mecze z rzędu na przestrzeni sierpnia 2020 i marca 2021. Później jednak znacząco spuściła z tonu.

"Wpadła w spiralę złych wyników, a także serię problemów pozasportowych, które wręcz zniszczyły jej grę" - zauważył hiszpański dziennik, który jednocześnie podkreśla, że 24-latka wraca powoli do formy.

loader

RadioZET.pl/Marca/AS