Zamknij

Mamy nową reprezentantkę Polski w tenisie. To córka olimpijki z Barcelony

25.10.2022 21:16

Gina Feistel, córka Magdaleny Mróz-Feistel, postanowiła reprezentantować Polskę. 19-letnia tenisistka urodziła się w Niemczech i jeszcze do niedawna broniła tam tamtejszej drużyny narodowej. - Bardzo się cieszę - mówi jej matka.

Gina Feistel
fot. Gina Feistel/Instagram

Gina Feistel zajmuje obecnie 1038. miejsce w rankingu WTA i nadal przy jej nazwisku widnieje niemiecka flaga. Wkrótce to się zmieni. Korekty dokonały już władze Międzynarodowej Federacji Tenisowej.

19-latka ma podwójne obywatelstwo, ale zdecydowała się zmienić reprezentację. Już teraz trenuje w klubie z Zielonej Góry. Dlaczego Feistel dopiero teraz postanowiła związać się z biało-czerwonymi barwami?

Gina Feistel zagra dla Polski

– Od dawna myślałyśmy o tym, żeby Gina grała dla Polski. Zachorowała w wieku 14 lat. Miała problem z tarczycą. Straciła praktycznie dwa sezony. I ten plan odłożyłyśmy na później. Następnie obok rywalizacji w gronie juniorek, sporo czasu poświęcała na naukę. Sytuację ze zmian barw narodowych utrudniała także pandemia – powiedziała Magdalena Mróz-Feistel.

Matka Giny również była tenisistką. W najlepszym momencie kariery zajmowała 192. miejsce w rankingu WTA w singlu i 91. w deblu. W 1992 roku w parze z Katarzyną Teodorowicz wystąpiła w igrzyskach olimpijskich w Barcelonie. Polki odpadły w pierwszej rundzie z argentyńskim duetem Mercedes Paz/Patricia Tarabini.

loader

RadioZET.pl/polski-tenis.pl