Obserwuj w Google News

Ekspresowe zwycięstwo Linette. Kapitalny początek Wimbledonu

Maciej Walasek
1 min. czytania
27.06.2022 20:49
Zareaguj Reakcja

Magda Linette udanie zainaugurowała tegoroczne zmagania na Wimbledonie. W pierwszej rundzie tenisistka z Poznania rozbiła Fernandę Contreras Gomez 6:1, 6:4.

Magda Linette
fot. Steven Paston/Press Association/East News

Magda Linette była ostatnią reprezentantką Polski, która musiała czekać na swój występ na Wimbledonie. Wieczorem zawodniczka z Poznania zmierzyła się z Fernandą Contreras Gomez. Linette już na samym początku przełamała Meksykankę w drugim gemie. Przy stanie 2:1 po wyrównanej walce Polka wrzuciła kolejny bieg, dominując na korcie. Świetnie wychodziła jej zagrywka, dzięki której rozbiła rywalkę 6:1.

Drugi set był o wiele bardziej zacięty, a Contreras Gomez postawiła się zawodniczce biało-czerwonych. Po obu stronach kibice oglądali fantastyczną grę w serwisie i żadna z pań nie zamierzała odpuścić. W końcu przy wyniku 4:4 Magda Linette przełamała przeciwniczkę, otwierając sobie drogę do zwycięstwa. I tak po godzinie gry mogła cieszyć się z wygranej.

Redakcja poleca

Perfekcyjna gra Linette i awans do drugiej rundy Wimbledonu

Rywalką Linette w drugiej rundzie Wimbledonu zmierzy się z Angelique Kerber, która wygrała z Kristiną Mladenovic. Poza Magdą Linette do drugiej rundy Wimbledonu awansowały także Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska. Z kolei z turniejem pożegnali się Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.

Magda Linette - Fernanda Contreras Gomez 6:1, 6:4

RadioZET.pl