Dziennikarz zadał Świątek dziwne pytanie. Nie wiedziała, co odpowiedzieć

05.06.2022 14:59

Iga Świątek po wygraniu French Open 2022 pojawiła się na konferencji prasowej. Tam dostała nietypowe pytanie od jednego z dziennikarzy. Przedstawiciel mediów zapytał ją o... makijaż.

Iga Świątek
fot. AP/Associated Press/East News

Pozostali dziennikarze i kibice przede wszystkim zastanawiają się, skąd mężczyzna miał pomysł na to, by kilka chwil po tak wielkim triumfie pytać zawodniczkę o make up. Zszokowana była też sama Polka, która nie wiedziała, co ma odpowiedzieć.

Iga Świątek odpowiada na pytanie o makijaż

- Ok, dziękuję. Cóż, noszę czapkę i dlatego nie muszę martwić się o moje włosy. To najbardziej pozytywna rzecz. Nie noszę makijażu, bo nie czuję, że muszę i nie sądzę, żeby to coś zmieniło. Poza tym zniszczy się, gdy użyję ręcznika - oznajmiła Świątek, cytowana przez portal sport.pl. Obracając sytuację w żart, dodała też, że nie wie, co odpowiedzieć, gdyż jej zespół od PR-u nie przygotował ją na takie pytanie.

Dla polskiej zawodniczki było to drugie zwycięstwo w turnieju French Open w karierze. Poprzednio w Paryżu triumfowała w 2020 roku. Wygrane starcie z Coco Gauff było też jej 35. zwycięstwem z rzędu. Świątek dzięki temu tylko umocniła się na prowadzeniu w rankingu WTA.

RadioZET.pl/sport.pl