Obserwuj w Google News

Dzielna postawa nie wystarczyła. Porażka Polaka w ćwierćfinale US Open

2 min. czytania
06.09.2022 20:40
Zareaguj Reakcja

Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys przegrali z Amerykaninem Rajeevem Ramem i Brytyjczykiem Joe Salisburym 4:6, 7:6 (7-3), 4:6 w ćwierćfinale debla na US Open 2022. Dotarcie do 1/4 finału to i tak największy sukces Zielińskiego w karierze.

Jan Zieliński
fot. Wojciech KUBIK/East News

Jan Zieliński, w parze z tenisistą z Monako Hugo Nysem, przegrali z najwyżej rozstawionymi Amerykaninem Rajeevem Ramem i Brytyjczykiem Joe Salisburym 4:6, 7:6 (7-3), 4:6 w ćwierćfinale tenisowego turnieju wielkoszlemowego US Open.

W drugim secie, przy stanie 5:4 dla rywali, Zieliński i Nys obronili cztery piłki meczowe i doprowadzili do remisu, a następnie do zwycięskiego dla nich tie-breaka. W pierwszym gemie trzeciej partii dali się jednak przełamać. Faworyci nie wypuścili już tego prowadzenia z rąk.

Redakcja poleca

Porażka Zielińskiego w ćwierćfinale US Open

Awans do ćwierćfinału to i tak największy sukces 25-letniego Polaka w wielkim szlemie. Zieliński pierwszy raz w drabince głównej imprezy tej rangi wystąpił w styczniu w Australian Open. Wówczas w parze z Kazachem Aleksandrem Bublikiem odpadł w 1. rundzie.

Cztery miesiące później dotarł z Nysem do 1/8 finału French Open, a na przełomie czerwca i lipca z Kamilem Majchrzakiem - do 2. rundy Wimbledonu.

Zieliński był ostatnim reprezentantem Polski w grze podwójnej w US Open. W singlu pozostała jeszcze najwyżej rozstawiona  Iga Świątek, która w środę w ćwierćfinale zmierzy się z rozstawioną z numerem ósmym reprezentantką gospodarzy Jessicą Pegulą.

Zieliński, Nys - Ram, Salisbury: Wynik meczu 1/4 finału US Open

Wynik ćwierćfinału debla:

  • Rajeev Ram, Joe Salisbury (USA, W. Brytania, 1) - Hugo Nys, Jan Zieliński (Monaco, Polska) 6:4, 6:7 (3-7), 6:4.

RadioZET.pl/PAP