Zamknij

Kanadyjski tenisista ukarany grzywną za trafienie piłką w głowę arbitra

Krzysztof Sobczak
07.02.2017 09:12

Denis Szapowałow został ukarany przez Międzynarodową Federację Tenisa (ITF) grzywną w wysokości 7 tysięcy dolarów za "niesportowe zachowanie i naruszenie nietykalności cielesnej sędziego".

Denis Szapowałow
fot. EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W trzecim gemie trzeciego seta spotkania z Kyle'm Edmundem z Wielkiej Brytanii Kanadyjczyk zdenerwował się po jednej z przegranych akcji i z całej siły uderzył w piłkę chcąc wyekspediować ją w trybuny. Pech chciał, że na linii "strzału" znalazł się arbiter stołkowy Arnaud Gabas, który dostał piłką w okolice oka. Zgodnie z przepisami 17-latek został zdyskwalifikowany, przez co ostatecznie pozbawił Kanadę szans na awans do drugiej rundy Pucharu Davisa.

Zobacz także

Oprócz tego Szapowałow musi zapłacić 7 tysięcy dolarów grzywny, za - jak czytamy w komunikacie ITF - "niesportowe zachowanie i naruszenie nietykalności cielesnej sędziego".

Arbitrowi na szczęście nic poważnego się nie stało. Ma mocno podbite oko, ale nie doszło do uszkodzenia rogówki czy siatkówki. Po powrocie do Francji Gabas przejdzie szczegółowe badania.

Urodzony w Izraelu Denis Szapowałow jest nadzieją kanadyjskiego tenisa. Obecnie jest szóstą rakietą tego kraju - zajmuje 251. miejsce w rankingu ATP. Na koncie ma pięć wygranych turniejów rangi ITF.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS