Obserwuj w Google News

Wimbledon bez Rosjan. Daria Kasatkina zaskoczyła swoją opinią

2 min. czytania
25.04.2022 11:15
Zareaguj Reakcja

Daria Kasatkina, 26. tenisistka światowego rankingu, ze zrozumieniem podeszła do wykluczenia rosyjskich oraz białoruskich zawodników z wielkoszlemowego Wimbledonu. - Jesteśmy rozczarowani, ale na świecie dzieją się teraz ważniejsze rzeczy - powiedziała 24-latka z Toljatti.

Daria Kasatkina rozumie decyzję o wykluczeniu Rosjan z Wimbledonu 2022
fot. PAUL CROCK/AFP/East News

Daria Kasatkina w tym sezonie już trzy razy przegrała z Igą Świątek, aktualnie najlepszą tenisistką świata, a turniej WTA w Stuttgarcie zakończyła na drugiej rundzie po porażce z Ons Jabeur. Wcześniej zanotowała jednak znaczący rezultat, eliminując Coco Gauff.

W trakcie niemieckiej imprezy organizatorzy Wimbledonu podjęli decyzję - wbrew stanowisku WTA i ATP - o wykluczeniu rosyjskich oraz białoruskich zawodników z londyńskiej odsłony Wielkiego Szlema. Taka deklaracja spotkała się ze zrozumieniem, ale nie u wszystkich. Decyzję, poza Rosjanami i Białorusinami, skrytykowali m.in. Novak Djoković. Martina Nawratilowa i Patrick Mouratoglou. Wyjątkiem wśród zawieszonych jest właśnie Daria Kasatkina.

Daria Kasatkina i wykluczeniu Rosjan z Wimbledonu

- Oczywiście jesteśmy rozczarowani, że nie możemy być częścią jednego z największych turniejów na świecie, ale są teraz o wiele ważniejsze, większe rzeczy, które dzieją się na świecie. Życie ludzkie jest znacznie ważniejsze, to bardzo jasne - oceniła 24-latka.

Redakcja poleca

Zdecydowanie inna postawę zaprezentowała Aryna Sabalenka. Białorusinka na konferencjach prasowych mówiła jedynie, że "skupia się na sobie" i nie zaprząta sobie głowy sprawami, na które nie ma wpływu. W finale z Igą Świątek wyglądała na obrażoną, a później zarzuciła kibicom "brak wsparcia".

Rosyjscy i białoruscy tenisiści nie zostali wykluczeni z międzynarodowej rywalizacji, ale nie mogą używać symboli narodowych. Wszystko to ma związek oczywiście z wojną w Ukrainie.

RadioZET.pl/sport.pl/swr.de