Zamknij

Piekielnie trudne zadanie Polek. Znamy ich rywalki w Billie Jean King Cup

08.07.2022 16:35

Iga Świątek, Magda Linette i ich koleżanki z reprezentacji Polski poznały rywalki w fazie grupowej turnieju finałowego Billie Jean King Cup, który w dniach 8-13 listopada obędzie się w Glasgow. Biało-czerwone trafił do piekielnie trudnej grupy z Amerykankami i Czeszkami.

Billie Jean King Cup 2022
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Reprezentacja Polski zadebiutuje w turnieju finałowym Billie Jean King Cup. W rundzie eliminacyjnej biało-czerwone, w których składzie były Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch, Maja Chwalińska i Alicja Rosolska, pokonały Rumunię 4:0. Rywalki przyjechały do Radomia bez swoich liderek, Simony Halep i Sorany Cirstei.

Biało-czerwone zajmują w rankingu reprezentacji 15. miejsce i znalazły się w trzecim, najsłabszym koszyku. W losowaniu nie miały szczęścia. Grupę D z nimi oraz Czeszkami i Amerykankami śmiało można nazwać najsilniejszą. To najbardziej utytułowane ekipy w historii tych rozgrywek.

Billie Jean King Cup: grupy

Grupę A tworzą: Szwajcaria, Kanada i Włochy, B: Australia, Słowacja i Belgia, a C: Hiszpania, Kazachstan i startująca dzięki "dzikiej karcie" Wielka Brytania.

Do półfinałów awansują zwycięzcy grup. W nich najlepszy zespół "polskiej grupy" zagra ze zwycięzcą grupy A, a wygrany grupy B zmierzy się z najlepszym w grupie C.

loader

RadioZET.pl