Obserwuj w Google News

18-letnia Polka zadebiutuje w rankingu WTA! "Przede mną jeszcze długi proces"

2 min. czytania
28.09.2023 16:35
Zareaguj Reakcja

18-letnia Zuzanna Pawlikowska, zadebiutuje w kolejnym wydaniu rankingu WTA. Polska tenisistka dzięki wynikom z turnieju ITF w Egipcie, a także wcześniejszym osiągnięciom w juniorskim US Open znajdzie się wśród najlepszych zawodniczek świata.

18-letnia Polka zadebiutuje w rankingu WTA! "Przede mną jeszcze długi proces"
fot. Wojciech KUBIK/East News

Zuzanna Pawlikowska w tym momencie rywalizuje w turnieju ITF-a w egipskim mieście Szarm el-Szejk. Polka na otwarcie zawodów pokonała w nim reprezentantkę Słowacji Martinę Smolenovą 6:0, 6:2, dzięki czemu dotarła do drugiej rundy, a w konsekwencji już na pewno zadebiutuje w rankingu WTA.

„Dzisiaj wygrałam swój mecz 1 rundy turnieju głównego singla. Jest to mój 3 punktowany start, więc tym samym za dwa tygodnie zadebiutuję w singlowym rankingu WTA . Mam już ranking deblowy (na poziomie 900. miejsca WTA), a teraz również singlowy. Konsekwentnie i spokojnie pracuję dalej, bo wiem, że przede mną długi proces rozwijania mojego tenisa i budowania rankingu WTA. Dziękuję mojemu Teamowi za wiarę we mnie, codzienną pracę i pełne wsparcie, a wszystkim Kibicom za trzymanie kciuków i wiele pozytywnych wiadomości” – napisała 18-letnia Polka na Facebooku.

Na ten moment Pawlikowska zajmie w rankingu WTA miejsca pomiędzy 1375 a 1381. Najwyżej sklasyfikowanymi polskimi tenisistkami w rankingu WTA są Iga Świątek (2.), Magda Linette (25.), Magdalena Fręch (69.), Katarzyna Kawa (211.), Weronika Falkowska (306.) oraz Maja Chwalińska (395.).

Zuzanna Pawlikowska zadebiutuje w rankingu WTA. Polka gra na turnieju w Egipcie

We wrześniu Pawlikowska rywalizowała także w juniorskim US Open, w którym bez straty seta dotarła do 3. rundy. Przegrała dopiero w 1/16 turnieju, w meczu z późniejszą zwyciężczynią zawodów - Katherine Hui.

Zuzanna Pawlikowska przed wylotem na US Open utworzyła zbiórkę, która miała pomóc w pokryciu kosztów podróży i pobytu na turnieju w USA. Internauci byli na tyle chojnie, że Polka uzbierała całą potrzebną jej kwotę, a nadwyżkę, wynoszącą prawie 10 tys. złotych, przekazała aktualnej mistrzyni Polski do lat 16 – Nadii Affelt.

Nie przegap