,

"Bądźcie silni, Rodzino Kubackich!". Świat skoków łączy się ze sportowcem

20.03.2023 16:13

W poniedziałkowe popołudnie Dawid Kubacki przekazał okropną wiadomość, informując o poważnych problemach zdrowotnych swojej żony, Marty. Zaraz po tym w sieci pojawiły się słowa wsparcia ze strony świata skoków narciarskich.

Dawid Kubacki z żoną Martą
fot. Mateusz Jagielski/East News

Dawid Kubacki w niedzielę zrezygnował ze startu w ostatnim konkursie w Vikersund z powodów osobistych. Dzień później skoczek zdradził przyczynę swojej decyzji. Okazało się, że żona zawodnika, Marta trafiła do szpitala.

"Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze" - napisał 33-latek w poście w mediach społecznościowych.

Wiadomo, że w takich chwilach skoki i wszystko inne schodzi na dalszy plan. Tuż po okropnych wieściach w sieci pojawiły się słowa otuchy dla rodziny mistrza świata z Seefeld.

Świat skoków wspiera rodzinę Kubackich

"Całej rodzinie Kubackich życzymy wszystkiego najlepszego, dużo sił i zdrowia!" - napisał oficjalny profil Turnieju Czterech Skoczni.

"Poważne problemy zdrowotne żony przyczyną nagłego opuszczenia Raw Air przez Dawida Kubackiego, o czym poinformował na swoim Instagramie. Cała skijumpingfamily trzyma kciuki za zdrowie Marty" - czytamy na koncie Piotra Bąka z serwisu skijumping.pl.

"Okropna wiadomość... Dawidzie, trzymaj się! Głęboko wierzę, że twoja żona, Marta powróci do pełni zdrowia. Z pewnością myśli całej skokowej rodziny są obecnie z Tobą i twoimi najbliższymi. Wierzymy!" - dodał Adam Bucholz z tego samego serwisu.

"Słów brak... 6 stycznia wielkie rodzinne święto, kilkadziesiąt dni później poważne życiowe tarapaty... Bądźcie silni, Rodzino Kubackich!" - to z kolei wpis Mateusza Lelenia z TVP Sport.

"Wszystkie dobre myśli kierujemy w stronę rodziny Dawida. Bądźcie silni!" - napisał Damian Michałowski.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się