,

Rywale i koledzy poruszeni dramatem Kubackich: "Nasze myśli są z Wami"

20.03.2023 17:24

"Bądźcie silni. Najlepsze życzenia, trzymam za Was kciuki" - napisał Halvor Agner Granerud w odpowiedzi na ujawnioną przez Dawida Kubackiego o poważnej chorobie swojej żony Marty. Na dramat lidera polskiej jadry zareagowali też inni zawodnicy.

Dawid Kubacki i Halvor Egner Granerud
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/EastNEws

Dawid Kubacki w niedzielę z "powodów osobistych" opuścił drużynę narodową i nie wziął udziału w finałowych zawodach cyklu Raw Air w Vikersund. Mistrz świata z Seefeld i brązowy medalista z Planicy miał szansę na lokatę na podium, a zatem już wtedy było jasne, że stało się coś poważnego. Dobę później 33-latek przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jego absencja związana była z bardzo poważnymi problemami jego żony Marty.

"Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła" - napisał skoczek. Dodał, że dla niego to koniec sezonu.

Granerud, Kraft, Geiger wspierają Kubackiego

Na dramat Kubackiego zareagowali jego rywale i koledzy z Pucharu Świata. "Bądźcie silni. Najlepsze życzenia, trzymam za Was kciuki" - napisał Halvor Egner Granerud, który w niedzielę pod nieobecność Polaka zapewnił sobie Kryształową Kulę.

"Wszystkiego najlepszego Dawid dla Ciebie i Twojej rodziny. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze" - to już słowa niemieckiego zawodnika Karla Gaigera. "Nasze myśli są z Tobą. Wszystkiego najlepszego" - dodał Stefan Kraft. W podobnym tonie wypowiedzieli się Peter Prevc, Daniel Andre Tande, Martin Hamann, Jernej Damjan czy Ziga Jelar, a także żona Kamila Stocha, Ewa Biland-Stoch.

Do trudnych chwil w rodzinie Kubackich odnieśli się też dziennikarze. My również kierujemy ciepłe myśli w kierunku Dawida i Marty. Wierzymy, że wszystko będzie dobrze.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się