Obserwuj w Google News

Opublikował post o Stochu. Wymowne słowa po konkursie

2 min. czytania
04.03.2023 11:58
Zareaguj Reakcja

Kamil Stoch jest dla wielu zawodników autorytetem w świecie skoków. Po piątkowym konkursie na dużej skoczni w Planicy w wymownych słowach Polaka opisał Ziga Jelar. W opisie pod wspólnym zdjęciem Słoweniec nie szczędził pięknych słów pod jego adresem.

Kamil Stoch
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Kamil Stoch co prawda nie zdobył indywidualnego medalu na mistrzostwach świata w Planicy, ale i tak dokonał wielkiej rzeczy. Po drastycznym spadku formy trzykrotny mistrz olimpijski wycofał się ze startów w Pucharze Świata, aby zrobić sobie przerwę od skoków i wrócić do rywalizacji w Słowenii. Tym samym historia zatoczyła koło.

Redakcja poleca

W zeszłym roku przed ZIO w Pekinie zawodnik z Zębu także wycofał się z rywalizacji w PŚ i powrócił na imprezę czterolecia, na której zajął 6. i 4. miejsce. Identyczne wyniki Stoch odniósł w Planicy. I mimo że nie dołożył kolejnego krążka do swojej bogatej kolekcji, jego wyczyn nie przeszedł do echa wśród sportowców.

Piękne słowa Jelara o Kamilu Stochu na MŚ w Planicy

Postawę Kamila Stocha docenił Ziga Jelar, który po piątkowych zmaganiach na dużym obiekcie opublikował w mediach społecznościowych wspólne zdjęcie z Polakiem. Dodatkowo w opisie Słoweniec w poruszających słowach wypowiedział się o 35-latku.

"W sporcie nie ma nic lepszego niż możliwość zaprzyjaźnienia się ze swoim idolem. Kamil jest dla mnie wspaniałym nauczycielem i jestem wdzięczny za takie chwile"- czytamy.\

W sobotę Stoch może sięgnąć po kolejny medal. O godzinie 16:30 wystartuje konkurs drużynowy, który będzie ostatnią okazją do wywalczenia nagród na MŚ w Planicy. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na naszym portalu.

RadioZET.pl