Zapadła oficjalna decyzja. Puchar Świata bez Kamila Stocha

06.02.2023 14:51

Kamil Stoch nie wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Lake Placid - potwierdził w poniedziałek Polski Związek Narciarski. Wcześniej o braku powołania dla utytułowanego skoczka mówił trener biało-czerwonych, Thomas Thurnbichler. - Zostanie w domu - zapowiadał w weekend.

Kamil Stoch
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Jan Habdas - w takim składzie Polacy udadzą się do Lake Placid na kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Stoch zostanie w domu i będzie trenować, by w jak najlepszej formie przystąpić do najważniejszej imprezy sezonu - mistrzostw świata.

Skoczek z Zębu ma nad czym pracować. Dołek formy widać było szczególnie w niedzielę w Willingen, gdzie zaprezentował się tak słabo, że nie zdołał przebrnąć kwalifikacji i awansować do konkursu głównego.

Kamil Stoch poza czołówką klasyfikacji generalnej PŚ

Stoch po ostatnim weekendzie wypadł z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Z dorobkiem 423 punktów zajmuje 11. miejsce. Liderem jest Halvor Egner Granerud (1516 punktów). Drugie miejsce zajmuje Dawid Kubacki (1278). Wysoko jest też Piotr Żyła, który plasuje się na 5. pozycji (804).

Zawody Pucharu Świata w Lake Placid rozpoczną się w piątek o 23.00 od kwalifikacji. Pierwszy konkurs zaplanowano na sobotę na godzinę 16.00, drugi na niedzielę na godz. 16.15.

RadioZET.pl