,

Sportowcy wspierają Kubackich. Internauci oburzeni słowami Hołowczyca

30.03.2023 19:00

Dawid Kubacki z żoną Martą otrzymują ogromne wsparcie ze świata sportu. Małżonka skoczka nadal przebywa w szpitalu, ale może liczyć na męża, który wycofał się z końcówki sezonu Pucharu Świata. W ostatnim czasie w zaskakujących słowach na ten temat wypowiedział się Krzysztof Hołowczyc. Internauci nie kryli oburzenia. "Takiej wypowiedzi po Hołku się nie spodziewałam" - czytamy w jednym z komentarzy.

Krzysztof Hołowczyc
fot. Michal Wozniak/East News

Jeszcze na sam koniec turnieju Raw Air Dawid Kubacki opuścił zawody na mamuciej skoczni w Vikersund i powrócił do kraju. Następnego dnia 33-latek ujawnił kibicom dramatyczne powody swojej decyzji, informując, że jego żona Marta Kubacka trafiła do szpitala w ciężkim stanie z przyczyn kardiologicznych. Jednocześnie zawodnik ogłosił, że nie wystartuje już w żadnej rywalizacji tego sezonu Pucharu Świata.

"Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze" - cytował słowa Thomasa Thunrbichlera oficjalny profil Polskiego Związku Narciarskiego.

Słów wsparcia udzielali także inni: rywale Kubackiego ze skoczni m.in. Stefan Kraft i Halvor Egner Granerud, ale i inni polscy sportowcy: Tomasz Frankowski, czy Iga Świątek. Głos w sprawie zabrał również Krzysztof Hołowczyc, udzielając wywiadu dla "Jastrząb Post".

Zaskakujące słowa Krzysztofa Hołowczyca ws. decyzji Dawida Kubackiego

"Piękny gest. Z mojej perspektywy, z perspektywy sportowca, trzeba walczyć. Trzeba walczyć o zwycięstwo. Oczywiście, są różnego rodzaju stany, potrzeby, ale ja jestem zdania, że trzeba stanąć na starcie i walczyć" - komentował zachowanie Dawida Kubackiego, czym naraził się na krytykę internautów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Marta Kubacka i Dawid mieli swój rytuał. W tym roku niestety się nie uda

"To był mój ulubiony sportowiec, ale teraz dużo stracił w moich oczach", "Dokładnie widać, co w życiu u niego jest ważne", "Straciłam szacunek do Hołowczyca. Brawa dla Dawida, bo po jego zachowaniu widać jakie wartości reprezentuje. Hołowczyc tym stwierdzeniem pokazał ze nie dorasta Dawidowi do pięt"  - czytamy w komentarzach.

loader

Stan zdrowia Marty Kubackiej. Najnowsze informacje

Pod koniec zeszłego tygodnia stan zdrowia Marty Kubackiej poprawił się, o czym poinformował sam skoczek w mediach społecznościowych.

"Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony" - napisał.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się