,

Szokujące sceny w Planicy. "Tego jeszcze chyba nikt nie widział"

30.03.2023 09:01

Siergiej Tkaczenko zaliczył upadek w trakcie serii próbnej przed kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy. Kazachowi nic się nie stało. Dokonał jednak czegoś, czego "chyba jeszcze nikt nie widział".

Siergiej Tkaczenko
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Konkursy Pucharu Świata w Planicy tradycyjnie odbywają się na zakończenie sezonu. Przed zawodnikami cykl Planica 7, w którym oddadzą po siedem punktowanych skoków - jeden w prologu (kwalifikacjach), dwa w konkursie drużynowym i cztery w zmaganiach indywidualnych. Szansę na zwycięstwo tak realnie ma tylko czołowa trzydziestka klasyfikacji generalnej PŚ, bowiem to właśnie ona wystąpi w finałowych zawodach zaplanowanych na niedzielę 2 kwietnia.

Trener Thomas Thurnbichler zabrał do Słowenii sześciu skoczków: Kamila Stocha, Piotr Żyłę, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę oraz Pawła Wąska i Jana Habdasa, którzy zadebiutują na Letalnicy. W kadrze nie ma Dawida Kubackiego, który zakończył już sezon z powodu choroby żony Marty Kubackiej.

Upadek Siergieja Tkaczenki

Jeszcze przed kwalifikacjami doszło do nietypowej sytuacji. W pierwszej serii treningowej upadek po locie na 151. metr zaliczył reprezentant Kazachstanu Siergiej Tkaczenko. W tym akurat nie ma nic dziwnego, ale już to, co pozostawił po sobie 23-latek, może szokować. W zeskok wbiła się bowiem jego narta!

"Upadek Siergieja Tkaczenki przy lądowaniu. Wszystko Ok. Po Kazachu została narta wbita w zeskok…" - napisał Dominik Formela z Eurosportu i skijumping.pl. Opublikował też zdjęcie wbitej narty. "Tego jeszcze chyba nikt nie widział" - dodał ekspert stacji Wojciech Topór.

Relacja na żywo z kwalifikacji do piątkowego konkursu indywidualnego w Planicy na sport.radiozet.pl w czwartek 30 marca od godz. 10.

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się