Obserwuj w Google News

Coraz bliżej wielkiego święta skoków w Polsce. Kibice tylko na to czekają

2 min. czytania
18.04.2023 07:52
Zareaguj Reakcja

Międzynardowa Federacja Narciarska zaprezentowała wstępny kalendarza Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2023/2024. Znalazło się w nim miejsce dla "Turnieju Polski", który miałby się odbyć tuż po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni.

Adam Małysz
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

- W kolejnym sezonie Pucharu Świata ma być rozegrany Turniej Polski, który będzie się zaczynał w Wiśle, następnie skoczkowie przeniosą się do Szczyrku, a wszystko zakończy się w Zakopanem - mówił na początku kwietnia prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz w rozmowie z Interią. - Ten nasz turniej będzie wyjątkowy pod tym względem, że w żadnym z tych, które się odbywają, nie ma normalnej skoczni. Myślę, że ten pomysł może wypalić - dodał. I wiele wskazuje na to, że się nie pomylił.

W sobotę odbyło się posiedzenie podkomisji skoków narciarskich Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Ustalono na nim wstępny kalendarz na sezon 2023/2024. Jeśli zostanie on zaakceptowany, w połowie stycznia będziemy mogli się cieszyć ośmiodniową rywalizacją z "Turnieju Polski"! Pojawiły się już zarówno daty, jak i szczegółowy program.

Redakcja poleca

Turniej Polski w skokach - daty, program

To będzie jeden z najbardziej równorodnych mini-cyklów w Pucharze Świata. Inauguracja ma nastąpić w Wiśle 13 stycznia, gdy odbędą się zmagania duetów. Dzień później zaplanowany jest konkurs indywidualny.

Kolejnym przystankiem będzie Szczyrk. To właśnie tu - jak wspominał Małysz - na obiekcie Skalite rozegrane zostaną zawody na normalnym obiekcie, co będzie ewenementem w programie turniejów w całej "karuzeli" w skokach narciarskich. Po trzydniowej przerwie zawodnicy pojawią się w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi w sobotę 20 stycznia ma się odbyć konkurs drużynowy, a dobę później indywidualny.

Ostateczny kalendarz Pucharu Świata 2023/2024 zostanie zatwierdzony 5 maja podczas posiedzenia Komisji FIS do spraw skoków narciarskich. Przypomnijmy, że zmagania o Kryształową Kulę mają ruszyć 25 listopada w fińskiej Ruce. Trofeum będzie bronił Halvor Egner Granerud.

RadioZET.pl/interia.pl