,

Piękny gest trenera rywali względem Dawida Kubackiego. Klasa sama w sobie

04.03.2023 10:19

W piątek Dawid Kubacki wywalczył brązowy medal na dużej skoczni podczas MŚ w Planicy. Jak informuje serwis onet.pl tuż po konkursie do wicelidera klasyfikacji PŚ podszedł Robert Hrgota, szkoleniowiec Słoweńców i pogratulował Polakowi sukcesu.

Dawid Kubacki
fot. PAP

Jeszcze przed rozpoczęciem MŚ w skokach w Planicy start Dawida Kubackiego stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie 31-latek wystąpił w Słowenii, osiągając sukces w rywalizacji na dużej skoczni. W piątkowych zawodach mistrz świata z Seefeld wywalczył brązowy medal, ustępując jedynie Ryoyu Kobayashiemu i Timiemu Zajcowi.

Piękny gest Hrgoty wobec Dawida Kubackiego

Zaraz po zakończeniu konkursu Kubacki, podobnie jak inni zawodnicy udał się w stronę dziennikarzy, aby udzielić kilku krótkich wywiadów. W pewnym momencie podczas rozmów do skoczka podszedł Robert Hrgota. W pierwszej kolejności opiekun reprezentacji Słowenii przybił piątkę z Polakiem, a później mocno go wyściskał, gratulując zdobytego krążka.

loader

Przypomnijmy, że Hrgota objął słoweńską kadrę skoczków pod koniec 2020 roku. Pod jego wodzą sportowcy wywalczyli olimpijskie złoto w mikstach na ZIO w Pekinie, a także srebro w rywalizacji drużynowej. Wcześniej na MŚ w Oberstdorfie 2021 Anze Lanisek zdobył brązowy medal na normalnym obiekcie.

Brązowy medal Kubackiego był drugim po złocie Piotra Żyły krążkiem dla biało-czerwonych na MŚ w Planicy. W sobotę podopieczni Thomasa Thurnbichlera będą mogli powiększyć dorobek w rywalizacji drużynowej. - Jutro chcemy złota - deklarował austriacki trener.

Relacja na żywo z konkursu drużynowego MŚ w Planicy zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl. Początek zmagań w sobotę 4 marca o godzinie 16:30.

RadioZET.pl