Obserwuj w Google News

Topowy trener przejmie kadrę Polski?! Rozmawiał już z Małyszem

1 min. czytania
01.05.2023 11:47
Zareaguj Reakcja

Harald Rodlauer może zostać nowym trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich kobiet. - Oferta jest bardzo atrakcyjna - mówił w rozmowie z serwisem sport.pl. Na stole ma jednak też inne propozycje.

Nicole Konderla
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Harald Rodlauer uważany jest za jednego z najlepszych trenerów w kobiecych skokach narciarskich. W poprzednim sezonie prowadził reprezentację Austrii i doprowadził ją do zdobycia Pucharu Narodów. Poza tym jego podopieczna Eva Pinkelnig zdobyła Kryształową Kulę.

Mimo znaczących sukcesów doświadczony szkoleniowiec zrezygnował z pracy z kadrą narodową. Na nowe propozycje nie musiał długo czekać. Jak poinformował portal sport.pl, zabiegają o niego reprezentacje Włoch, Japonii i Polski. W rozmowie z serwisem Rodlauer potwierdził, że rozmawiał już z prezesem Polskiego Związku Narciarskiego, Adamem Małyszem.

Skoki narciarskie. Harald Rodlauer trenerem reprezentacji Polski kobiet?

- Odbyliśmy kilka naprawdę konstruktywnych rozmów. Polska oferta jest bardzo atrakcyjna, a zresztą każdy wie, że wasz kraj to niesamowite miejsce na światowej mapie skoków. Współpraca z polskim zespołem może otworzyć mi wiele drzwi do nowych możliwości wzbogacających moje doświadczenie - przyznał.

Redakcja poleca

Praca z reprezentacją Polski z pewnością byłaby dla Austriaka ogromnym wyzwaniem. Biało-czerwone, delikatnie mówiąc, nie radzą sobie najlepiej w ostatnim czasie. W Pucharze Świata 2022/2023 najlepsza z Polek Nicole Konderla zdobyła zaledwie 6 punktów i zajęła 51. miejsce w klasyfikacji generalnej.

RadioZET.pl/Sport.pl