,

Były kadrowicz także pisze o Kubackiej. Wystarczył jeden komentarz

29.03.2023 10:31

Tomasz Frankowski w latach 1999-2006 występował w reprezentacji Polski. Jednocześnie w swojej karierze grał w wielu klubach, ale większość kibiców pamięta go z gry dla Wisły Kraków i Jagiellonii Białystok. Były napastnik tak, jak inni sportowcy bacznie śledzi informacje na temat stanu zdrowia Marty Kubackiej. Pod jednym z ostatnich wpisów skoczka sportowiec napisał komentarz.

Tomasz Frankowski
fot. MICHAL KLAG/REPORTER/East News

Tomasz Frankowski zakończył piłkarską karierę w 2013 roku w Jagiellonii Białystok, czyli drużynie, w której stawiał pierwsze piłkarskie kroki. W przeszłości był związany głównie z zagranicznymi klubami, grając dla m.in.  japońskiego Nagoya Grampus, czy hiszpańskiego Elche i angielskiego Wolverhamtpon Wanderers. Jednak największe sukcesy osiągał z Wisłą Kraków, z którą pięciokrotnie świętował mistrzostwo Polski. Teraz za pośrednictwem Facebooka zwrócił się do Dawida Kubackiego i jego żony Marty.

Tomasz Frankowski wspiera Martę Kubacką

Polscy kibice byli zszokowani, kiedy dowiedzieli się o złym stanie zdrowia żony skoczka, która trafiła do szpitala z przyczyn kardiologicznych. Gdy zawodnik z Nowego Targu dowiedział się o problemach żony, natychmiast opuścił kadrę i wrócił do domu. Przez pewien czas fani zastanawiali się, co się stało. Po kilku dniach oczekiwania mistrz świata z Seefeld opublikował specjalny post, w którym poinformował o obecnym stanie zdrowia swojej żony.

CZYTAJ TAKŻE: Marta Kubacka walczyła o życie, a rywale Dawida? Nieprawdopodobne

"Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia" - czytamy.

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Na jeden z nich zdecydował się również Tomasz Frankowski. "Dobre wieści, szybkiego powrotu do zdrowia" - napisał były reprezentant Polski w piłce nożnej.

Marta Kubacka może też liczyć na wsparcie ze strony skoczków. Podczas ostatniego weekendu w Lahti biało-czerwoni wywalczyli trzecie miejsce. Po konkursie Piotr Żyła zamieścił wymowny post na Instagramie, w którym zadedykował podium rodzinie skoczka.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się