To dla niego za wiele, Granerud nie wytrzymał. "To była czarna du*a"

12.03.2023 19:47

Halvor Egner Granerud nie krył swojego rozczarowania po zajęciu siódmego miejsca w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich rozgrywanym w ramach cyklu Raw Air 2023. - Dzisiaj to była czarna du*a - powiedział Norweg telewizji NRK.

Halvor Egner Granerud
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud po zajęciu siódmego miejsca w niedzielnym konkursie turnieju Raw Air w Oslo zrzucił w geście rozpaczy rękawice, a norweskim dziennikarzom powiedział krótko, że nie wie, co się z nim dzieje.

„Próbuję, jak mogę i do każdego skoku podchodzę najlepiej, jak mogę, ale nic mi nie wychodzi. Dzisiaj to była czarna d*pa” - powiedział Norweg dziennikarzom kanału telewizji norweskiej NRK transmitującego zawody.

Granerud: "Dzisiaj to była czarna du*a"

„Granerud jest naszą wielką nadzieją. Wygrał prolog będący kwalifikacjami przed niedzielnym konkursem, ale w serii finałowej zawiódł po raz kolejny, co nie rokuje dobrze, zwłaszcza że jeszcze żaden Norweg nie wygrał Raw Air” - skomentowała NRK.

„Po pierwszej serii byłem trzeci, a później, pomimo że wykonałem skok według wszelkich instrukcji, już nie wiem, co się stało. Muszę to przemyśleć, ale czasu jest mało, ponieważ w tym turnieju skaczemy codziennie” - powiedział Granerud.

Norweski turniej Raw Air rozpoczął się w piątek i potrwa do 19 marca. Po drugim konkursie w Oslo w niedzielę rywalizacja przeniesie się do Lillehammer, a później do Vikersund.

loader

RadioZET.pl/PAP