,

Wzruszające słowa Thurnbichlera: "Myśli całego zespołu są z Dawidem"

20.03.2023 18:00

Dawid Kubacki w trybie pilnym opuścił reprezentację Polski, by być przy swojej ciężko chorej żonie Marcie. Dramat skoczka wstrząsną całą drużyną. - Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują - powiedział trener Thomas Thurnbichler, cytowany przez twitterowy profil Polskiego Związku Narciarskiego.

Dawid Kubacki i Thomas Thurnbichler
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Dawid Kubacki w tym sezonie jest liderem reprezentacji Polski. Przez wiele tygodni przewodził klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a ostatnio liczył się również w walce o podium Raw Air. Niestety przed finałowymi zawodami w Vikersund 33-latek wycofał się z rywalizacji z "powodów osobistych".

W poniedziałek nowotarżanin za pośrednictwem Instagrama przekazał dramatyczne informacje. "Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie" - napisał. Jego wyznanie zszokowało całe środowisko, a wyrazy wsparcia popłynęły zarówno od dziennikarzy, jak i kolegów oraz rywali. Głos w sprawie zabrał też trener kadry Thomas Thurnbichler.

Thurnichler: "Modlimy się za nich"

- Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze - powiedział Austriak. Jego słowa cytuje profoli Polskiego Związku Narciarskiego na Twitterze.

Dawid Kubacki w związku z sytuacją rodzinną wycofał się z dalszej rywalizacji w Pucharze Świata. Skoczka zabraknie w Lahti i w Planicy, ale nie to jest teraz najważniejsze.

RadioZET.pl/PZN

Logo radiozet Dzieje się