Thomas Thurnbichler nie wytrzymał, był wściekły. "To katastrofa"

14.03.2023 10:16

Trener reprezentacji Polski skoczków narciarskich, Thomas Thurnbichler, nie ukrywał swojego rozczarowania organizacją poniedziałkowych kwalifikacji do wtorkowego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer w ramach cyklu Raw Air 2023. - To była katastrofa - stwierdził ostro austriacki szkoleniowiec.

Thomas Thurnbichler
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

W poniedziałkowych kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer w ramach cyklu Raw Air 2023 najlepiej z Polaków zaprezentował się Kamil Stoch. 35-letni skoczek uzyskał 129 metrów i ostatecznie zajął wysokie, szóste miejsce. Chociaż pozostałym naszym reprezentantom w skokach mocno przeszkodziły losowe warunki wietrzne, finalnie wszyscy biało-czerwoni zakwalifikowali się do wtorkowych zawodów. Prolog wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, który przeskoczył skocznię Lysgaardsbakken (HS 140), lądując na 142. m.

Po kwalifikacjach wiele mówiło się jednak nie o wynikach skoczków, a organizacji zawodów. Okazało się bowiem, że norweskich działaczy zaskoczyły poniedziałkowe opady śniegu, przez co zeskok nie był odpowiednio przygotowany. Z tego też powodu opóźniony został konkurs kobiet.

Thurnbichler: "To była organizacyjna katastrofa"

Co więcej, na Lysgaardsbakken zabrakło... ludzi do pracy. Doszło nawet do tego, że w nielicznej grupce przygotowujących skocznię znalazł się sam dyrektor PŚ - Sandro Pertile. Rozczarowania takim obrotem spraw nie krył trener polskich skoczków - Thomas Thurnbichler.

- Sandro Pertile musiał własnoręcznie pracować przy przygotowaniu skoczni. To była organizacyjna katastrofa. Przyjechaliśmy na obiekt, a tam nie było odpowiednich stołów w kabinach dla serwisantów. Nie było właściwego jedzenia dla skoczków, a przed planowanym startem rywalizacji nie mieliśmy informacji, co tak naprawdę się dzieje. Do kwalifikacji pozostawały minuty, a na zeskoku nadal znajdowali się wolontariusze. Najazd też zostawiał wiele do życzenia. Tory nie były należycie wyprofilowane, co sprawiało kłopoty w serii treningowej. Lillehammer nie wystawiło sobie dobrej oceny - powiedział Austriak w rozmowie z portalem skijumping.pl.

Po kwalifikacjach w Lillehammer nowym liderem turnieju Raw Air 2023 został Granerud. Na drugim miejscu znajduje się Austriak Stefan Kraft, zaś na trzecim - Słoweniec Anze Lanisek. Dawid Kubacki zajmuje czwartą pozycję, natomiast Kamil Stoch - dziewiątą. Śledź relację live online i wynik wtorkowego konkursu PŚ w skokach w cyklu Raw Air 2023 w Lillehammer na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/skijumping.pl