Obserwuj w Google News

Fantastyczne wieści nt. Kubackiego. Przekazał je sam trener polskiej kadry

1 min. czytania
01.05.2023 17:41
Zareaguj Reakcja

Thomas Thurnbichler przekazał fantastyczne wieści na temat Dawida Kubackiego. Polski skoczek pierwszy raz od poważnej choroby żony Marty Kubackiej wznowił treningi z reprezentacją Polski. - Wraz z Martą bardzo dobrze radzą sobie z zaistniałą sytuacją - zdradził trener kadry w rozmowie z portalem skijumping.pl.

Dawid Kubacki
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Dawid Kubacki z powodu niespodziewanej choroby swojej żony  Marty Kubackiej przedwcześnie zakończył sezon w skokach narciarskich. Od tamtego momentu w mediach co jakiś czas informowano o stanie zdrowia Kubackiej, a także o  kulisach dramatu, jaki przeżyła rodzina. Teraz natomiast Thomas Thurnbichler przekazał wieści, które z pewnością ucieszą wszystkich kibiców polskiego skoczka.

Redakcja poleca

Świetne wieści ws. Dawida Kubackiego

- Wygląda na to, że od początku sezonu letniego [Dawid Kubacki - przyp. red.] będzie w pełni zaangażowany w proces treningowy, jeżeli wszystko będzie rozwijało się tak pozytywnie - zdradził Austriak w rozmowie ze skijumping.pl.

Zobacz także:  Marta Kubacka wyszła ze szpitala. Reakcja rywali Dawida bezcenna

Thurnbichler ujawnił, że przed podjęciem decyzji odbył rozmowę z Kubackim, po której zdecydowano, że Polak powróci do treningów z pozostałymi kadrowiczami. - Wraz z Martą bardzo dobrze radzą sobie z zaistniałą sytuacją - dodał Thurnbichler.

Kiedy nowy sezon w skokach?

Skoczkowie po krótkim urlopie spotkali się po raz pierwszy 25 kwietnia. Na ten moment wykonują lekkie ćwiczenia, które przygotowują ich do powrotu na skocznię. Przypomnijmy, że Letnie Grand Prix rozpocznie się 28 lipca.

RadioZET.pl/skijumping.pl