,

Co dalej z Dawidem Kubackim? Tajner przekazał nowe informacje

20.03.2023 13:45

Wciąż nie wiadomo, z jakiego konkretnego powodu Dawid Kubacki opuścił ostatni konkurs w Raw Air. Apoloniusz Tajner w rozmowie z TVP Sport przekazał nowe informacje na temat skoczka, które napawają optymizmem.

Dawid Kubacki
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dawid Kubacki miał podczas niedzielnego konkursu Raw Air walczyć o podium w ogólnej klasyfikacji. Na kilka godzin przed zawodami Polski Związek Narciarski poinformował jednak, że polski skoczek wycofał się z ostatniego dnia rywalizacji z "powodów osobistych".

Co dalej z Dawidem Kubackim?

Na ten moment nie są znane szczegóły takiej decyzji, ale wiadomo, że musiało stać się coś bardzo poważnego skoro Kubacki zdecydował się odpuścić skoki w Vikersund.

Zobacz także: Rywale i koledzy poruszeni dramatem Kubackich: "Nasze myśli są z Wami"

W tej sytuacji polscy kibice zaczęli zastanawiać się, co z dalszymi startami naszego najlepszego skoczka w konkursach Pucharu Świata. Apoloniusz Tajner w rozmowie z TVP Sport ujawnił najnowsze informacje na temat sytuacji Kubackiego.

Apoloniusz Tajner przekazał nowe informacje

- Niestety, nie próbowałem się nawet dowiadywać. Jeśli to jest powód osobisty, to jest to sprawa delikatna i trzeba to uszanować. Z informacji, które do mnie dotarły, wygląda, że Dawid będzie startował w kolejnych zawodach Pucharu Świata. Ale naprawdę nie jestem w stanie niczego więcej powiedzieć - mówił Tajner w programie "Sportowy Wieczór" w TVP Sport.

Jeśli słowa byłego szefa PZN spełnią się, to Kubackiego będziemy mogli obserwować podczas konkursu w Lahti, który odbędzie się 25 i 26 marca.

loader

RadioZET.pl/TVP Sport

Logo radiozet Dzieje się