,

Szokująca decyzja. Znany skoczek powiedział dość! A ma tylko 24 lata

28.03.2023 18:22

Sensacyjne wieści przekazały we wtorek słoweńskie media. Jak poinformowały, skoczek Bor Pavlovcic w środę w trakcie treningu odda swój ostatni skok. Ta decyzja jest o tyle szokująca, że Słoweniec ma zaledwie 24 lata.

Bor Pavlovcic
fot. Lukasz Kalinowski/East News

W najbliższy weekend zakończy się sezon 2022/2023 Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jak co roku, będzie to miało miejsce na Velikance w Planicy, gdzie w piątek i niedzielę odbędą się konkursy indywidualne, zaś w sobotę - zawody drużynowe.

Jak się okazuje, weekend w Planicy będzie również czasem pożegnań w słoweńskich skokach. Już przed sezonem o zakończeniu kariery poinformował Cene Prevc, który odda swój ostatni sok w przerwie sobotniego konkursu.

Bor Pavlovcic w środę zakończy karierę skoczka

Jak podali jednak organizatorzy zawodów, w Planicy dojdzie także do drugiego pożegnania. Już w środę, w trakcie treningu (godz. 15:00) po raz ostatni na nartach skoczy zaledwie 24-letni Bor Pavlovcic. Słoweniec nie zamierza już walczyć o powrót na światowe obiekty ze względu na spore problemy z wagą.

- Ciągnie to za sobą wiele rzeczy. Trudno mi funkcjonować na skoczni. W minionym Pucharze Świata latałem momentami nisko nad zeskokiem. Po zakończeniu sezonu waga wzrosła tak bardzo, że nie mogę rywalizować na najwyższym poziomie. Nadal szukam motywacji do tego, by zbić zbędne kilogramy – mówił po sezonie 2020/2021 w rozmowie z SiolNet.

Sezon 2020/2021 był właśnie zdecydowanie najlepszy dla Pavlovcica. Słoweniec zajął bowiem 13. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, piątą lokatę w cyklu Planica 7 i wywalczył dwa miejsca na podium konkursów PŚ w Klingenthal, gdzie plasował się kolejno na drugiej i trzeciej pozycji. W kolejnym sezonie już nie wystąpił, a ostatni raz zrobił to rok temu, w Planicy, gdzie zajął 22. miejsce.

RadioZET.pl/Planica Nordic

Logo radiozet Dzieje się