Słabe wyniki, niskie nagrody. Tyle polscy skoczkowie zarobili w Ruce

2 min. czytania
28.11.2023 13:07
Zareaguj Reakcja

Polscy skoczkowie narciarscy mieli fatalny weekend nie tylko pod względem wyników, ale też zarobków. Jak wyliczył portal Wirtualna Polska Sportowe Fakty, podczas inauguracji Pucharu Świata w Ruce zarobiło tylko dwóch z nich - Dawid Kubacki i Piotr Żyła. I nie były to powalające kwoty.

Kubacki, Żyła, Stoch

Jedynym polskim zawodnikiem, który punktował w obu konkursach, był Kubacki, który w sobotę zajął 23., a w niedzielę 21. miejsce. Jak informuje Wirtualna Polska Sportowe Fakty, to przełożyło się na kwotę 10 800 złotych. Żyła, który w sobotę uplasował się na 21. lokacie, zarobił 5 tysięcy mniej.

Skoki narciarskie. Ile zarabiają polscy skoczkowie?

Żadne pieniądze nie trafiły na konto Kamila Stocha, który w sobotę nie awansował do drugiej serii, a dzień później w ogóle nie przebrnął kwalifikacji i nie wystąpił w konkursie. Pierwszy raz od 15 lat zdarzyło się, by w dwóch pierwszych zawodach nowego sezonu trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich nie zdobył nawet jednego punktu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Królem inauguracji sezonu 2023/2024 był Stefan Kraft. Austriacki skoczek wygrał oba konkursy i objął prowadzenie w "generalce". W niedzielę uzyskał swoje setne w karierze podium PŚ i pod tym względem ustępuje jedynie legendarnemu Janne Ahonenowi. Świetne wyniki przełożyły się na wysokie zarobki. Kraft za weekend w Ruce zainkasował aż 117 500 złotych. W zestawieniu najlepiej zarabiających skoczków tego sezonu drugie miejsce zajmuje Andreas Wellinger z kwotą 77 tysięcy złotych, trzeci jest Pius Paschke (72 500).

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się już w sobotę. Tym razem zawodnicy rywalizować będą w norweskim Lillehammer.