Zamknij

Skoki w Zakopanem 2023: Transmisja. Gdzie obejrzeć kwalifikacje?

14.01.2023 10:20

Kwalifikacje w Zakopanem rozpoczną rywalizację Pucharu Świata w skokach narciarskich w stolicy Tatr. W piątek, 13 stycznia ,na Wielkiej Krokwi polscy skoczkowie będą chcieli w komplecie dostać się do konkursu głównego. Gdzie obejrzeć kwalifikacje skoków w Zakopanem? Sprawdź transmisję TV i online z kwalifikacji PŚ na Wielkiej Krokwi.

Kamil Stoch
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Po Turnieju Czterech Skoczni zawodnicy mieli kilka dni przerwy. Jednak w połowie stycznia najlepsi skoczkowie świata przyjechali do Zakopanego, aby na obiekcie im. Stanisława Marusarza walczyć o kolejne zwycięstwo w PŚ. Uskrzydlony triumfem w TCS Halvor Egner Granerud będzie jednym z faworytów do triumfu na Wielkiej Krokwi, ale polscy kibice liczą na udane występy podopiecznych Thomasa Thurnbichlera.

Głównie fani będą trzymać kciuki za Dawida Kubackiego, który od początku sezonu prezentuje doskonałą formę. Wystarczy powiedzieć, że 32-latek jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jednak sam nigdy nie odniósł wygranej w zawodach indywidualnych PŚ w Zakopanem. Sympatycy skoków wierzą też w Kamila Stocha, który czterokrotnie zwyciężał na Wielkiej Krokwi. Jednocześnie trzykrotny mistrz olimpijski boryka się z problemami zdrowotnymi, co potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską lekarz polskiej kadry.

Kwalifikacje w Zakopanem: Transmisja TV online

W kwalifikacjach w Zakopanem zobaczymy łącznie sześciu biało-czerwonych. Poza Kubackim i Stochem wystąpi Piotr Żyła razem z Janem Habdasem, Pawłem Wąskiem i Aleksandrem Zniszczołem. Ten ostatni zastąpił Stefana Hulę po TCS. Jednocześnie 28-latek uzyskiwał zadowalające występy w Pucharze Kontynentalnym, gdzie trzykrotnie meldował się w pierwszej dziesiątce i raz zajął 12. miejsce.

W kolejnych dniach po kwalifikacjach w Zakopanem zaplanowano konkurs drużynowy i indywidualny, które odbędą się kolejno w sobotę i niedzielę.

Skoki w Zakopanem 2023: Gdzie oglądać kwalifikacje?

Kwalifikacje w Zakopanem 2023 odbędą się w piątek 13 stycznia o godzinie 18:00. Eliminacje będzie można obejrzeć na antenie TVP 1, TVP Sport oraz na Eurosport 1. Jednocześnie relację skoków będzie można śledzić live na sport.radiozet.pl.

PŚ w Zakopanem 2023: Program - kiedy konkursy?

Piątek, 13 stycznia

  • 15:30 - trening
  • 18:00 - kwalifikacje

Sobota, 14 stycznia

  • 15:00 - seria próbna
  • 16:00 - konkurs drużynowy

Niedziela, 15 stycznia

  • 15:00 - seria próbna
  • 16:00 - konkurs indywidualny

RadioZET.pl