Zamknij

Norweski gwiazdor nie wystąpi w Zakopanem. Narzeka na problemy zdrowotne

11.01.2023 18:42

Zakopane przygotowuje się do przyjęcia najlepszych skoczków świata podczas zawodów Pucharu Świata. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a reprezentacja Norwegii nie będzie mogła wystąpić w optymalnym składzie. Zabraknie jednego z jej liderów.

Robert Johansson, Johann Andre Forfang i Halvor Egner Granerud
fot. Matthias Schrader/Associated Press/East News

Program konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem przewiduje trzy dni rywalizacji - w piątek odbędą się kwalifikacje do niedzielnych zmagań indywidualnych, w sobotę zaś zaplanowano zawody drużynowe. Zabraknie w nich reprezentacji Japonii, która w związku ze słabymi wynikami powróciła do kraju. Będą za to Norwegowie, ale i oni nie będą mogli liczyć na galowy skład.

Trener Alexander Stoeckl powołał do kadry sześciu zawodników. Są wśród nich Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik, Daniel-Andre Tande, Johann Andre Forfang, Kristoffer Eriksen Sundal i lider klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego Benjamin Oestvold. W oczy rzuca się absencja Roberta Johanssona.

Kontuzjowany Johansson nie przyjedzie do Zakopanego

Trzykrotny medalista olimpijski z Pjongczangu zmaga się z problemami zdrowotnymi. Już przed finałem Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen narzekał na ból w prawej nodze. Właśnie z tego powodu dostał wolne.

- Po badaniach w Oslo lekarze zdecydowali, że skoczek potrzebuje przerwy w treningach i startach oraz obserwacji. Robert pozostanie więc w domu, aby można dokładnie sprawdzić, co mu dolega - powiedział szef ekipy Norwegii Clas Brede Brathen agencji NTB.

Robert Johansson zajmuje obecnie 12. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ex aequo z Mariusem Lindvikiem i Andreasem Wellingerem. Tylko dwa razy w tym sezonie plasował się w czołowej dziesiątce konkursów - był 7. w Titisee-Neustadt i 9. w Engelbergu. TCS ukończył na 16. pozycji.

loader

RadioZET.pl/PAP, Zbigniew Kuczyński