Zamknij

Znamy skład na konkurs drużynowy w Zakopanem

14.01.2023 10:20

Po piątkowych kwalifikacjach Thomas Thunrbichler wskazał czterech polskich skoczków, którzy przystąpią do sobotniego konkursu drużynowego w Pucharze Świata w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi poza tzw. żelazną trójką, czyli Dawidem Kubackim, Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą w ekipie biało-czerwonych wystąpi Paweł Wąsek.

Stoch, Żyła i Kubacki
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Polski sztab szkoleniowy pod wodzą Thomasa Thurnbichlera wyłonił czteroosobowy zespół, który będzie reprezentował biało-czerwonych podczas sobotniego konkursu drużynowego na Wielkiej Krokwi. Tym razem faworytami do pierwszych w tym sezonie zmagań w "drużynówce" był Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła. Jednak eksperci i kibice zastanawiali się, kto dołączy do nich jako "czwarty do brydża".

Skoki w Zakopanem 2023: Skład Polaków na konkurs drużynowy

W trakcie piątkowych kwalifikacji awans do niedzielnych zmagań indywidualnych wywalczył komplet sześciu Polaków. Wyróżniającym się skoczkiem był Aleksander Zniszczoł, który uzyskał 132 metry i był 16. Finalnie nie udało mu się przekonać austriackiego szkoleniowca, który na drużynówkę poza żelazną trójką zdecydował się postawić na Pawła Wąska, który w kwalifikacjach był 33 (111 metrów).

Przed sobotnim konkursem drużynowym na Wielkiej Krokwi prognozy nie są optymistyczne. Synoptycy przewidują, że tego dnia podczas zawodów wiatr w porywach ma dochodzić do nawet 19 m/s. Z kolei temperatura ma być dodatnia, a słupki rtęci mogą dojść do nawet 3-4 stopni powyżej zera. Na następny dzień prognozy są jeszcze gorsze.

loader

W zeszłym roku w PŚ w Zakopanem w konkursie drużynowym widzieliśmy mocno eksperymentalny skład, gdzie w zespole znalazł się Piotr Żyła, ale i Stefan Hula, Wąsek i Jakub Wolny. Biało-czerwoni zajęli dopiero szóste miejsce. Zwycięstwo należało do Słoweńców, którzy pokonali Niemców i Japończyków.

Konkurs drużynowy w Pucharze Świata w skokach w Zakopanem rozpocznie się w sobotę 14 stycznia o godzinie 16:00. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl