Znamy skład Polaków na konkursy w Willingen. Wiadomo, co z mikstem

01.02.2023 14:47

Thomas Thurnbichler tym razem zdecydował się wykorzystać kwotę startową i powołał sześciu skoczków na konkursy Pucharu Świata w Willingen (3-5 lutego). Potwierdziły się natomiast informacje, że biało-czerwonych zabraknie w konkursie mikstów.

Dawid Kubacki
fot. Florian Schroetter/Associated Press/East News

Reprezentacja Polski skoczków narciarskich nie może zaliczyć minionego weekendu do udanych. Wprawdzie Piotr Żyła "zakręcił się" wokół podium, a sporo punktów do klasyfikacji generalnej dorzucił Aleksander Zniszczoł, to biało-czerwoni utracili lidera Pucharu Świata. Dawid Kubacki plasował się na dalszych pozycjach i stracił prowadzenie w zestawieniu na rzecz Halvora Egnera Graneruda. Kamil Stoch określił swoją postawę jako "mordęgę", a Jakub Wolny, choć dostał szansę występu w lotach, nie wykorzystał jej.

- Generalnie nie był to mój najlepszy weekend. Nie jestem jednak złej myśli, gdyż wiem, że potrafię dobrze skakać, a słabsze chwile mogą się przecież każdemu przytrafić - ocenił Kubacki. Dodał, że powodem spadku formy jest przemęczenie.

Skład Polaków na Willingen

Teraz przed nimi i jego kolegami z kadry występ na jednym z największych "klasycznych" obiektów do skoków narciarskich w Willingen. To tam swoją ikoniczną próbę na 151,5 m oddawał Adam Małysz, to tam rekord należy do... Klemensa Murańki, który w 2021 roku poszybował jeszcze półtora metra dalej od obecnego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego.

Znamy już skład na niemieckie zawody. W drużynie znaleźli się: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Paweł Wąsek. Ten ostatni powraca do rywalizacji po nieobecności w Bad Mitterndorf.

Zmagania indywidualne w Willingen odbędą się w sobotę i niedzielę, natomiast na piątek zaplanowano rywalizację mikstów. Wiadomo już, że zabraknie w niej reprezentacji Polski. Biało-czerwone nie pojadą za zachodnią granicę z powodu problemów zdrowotnych czołowych zawodniczek.

loader

RadioZET.pl