Przebudzenie Piotra Żyły w Willingen. Granerud znów zdeklasował rywali

05.02.2023 16:50

Podczas niedzielnych skoków w niemieckim Willingen najlepszy okazał się Halvor Egner Granerud, drugi był Ryoyu Kobayashi, a podium zamknął Daniel Andre Tande. Najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła, który był na 7. miejscu.

Piotr Żyła
fot. Pawel Murzyn/East News

Halvor Egner Granerud nie miał sobie równych podczas niedzielnego konkursu w Willingen. Norweg w serii finałowej oddał skok na odległość 142 metrów, czym przypieczętował swój czwarty triumf z rzędu w obecnym sezonie. Granerud odjechał stawce nie tylko podczas skoków, ale również w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Dominacja Graneruda w Willingen

Ryoyu Kobayashi w drugiej serii oddał najdłuższy skok (145.5 metra), co pozwoliło mu zająć drugie miejsce. Japończyk po pierwszej serii był dopiero siódmy. Podium zamknął Daniel Andre Tande, który po pierwszej serii był drugi.

Z Polaków najlepiej pokazał się Piotr Żyła, który zajął 7. miejsce. Wicelider klasyfikacji PŚ Dawid Kubacki znów nie popisał się i zajął 17. miejsce. Ostatni z Polaków Aleksander Zniszczoł uplasował się na 25. pozycji. Przypomnijmy, że do konkursu nie zakwalifikował się Kamil Stoch, który bardzo słabo spisał się podczas kwalifikacji.

Tak relacjonowaliśmy to wydarzenie.

RadioZET.pl