Obserwuj w Google News

"Obleśna pogoda". Konkursy Pucharu Świata w Willingen zagrożone

Krzysztof Sobczak
2 min. czytania
03.02.2023 12:02
Zareaguj Reakcja

Silne podmuchy wiatru, deszcz i deszcz ze śniegiem - z tym wszystkim przez cały weekend będą musieli mierzyć się organizatorzy konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Na piątek zaplanowana jest rywalizacja mikstów i kwalifikacje mężczyzn.

Willingen
fot. imago/Hartenfelser/EAST NEWS

Organizatorzy konkursów Pucharu Świata w Willingen mają w ostatnich latach ogromnego pecha. W 2020 roku zmagania ograniczono do jednego konkursu. Na przeszkodzie do przeprowadzenia pełnej rywalizacji stanął orkan Sabina. W dwóch kolejnych sezonach na świecie szalała pandemia COVID-19 i z tego powodu na Muehlenkopfschanze zabrakło kibiców. Wcześniej atmosferę na tym obiekcie porównywano do tego, co dzieje się na trybunach w Zakopanem czy w Planicy.

W tym roku ma być inaczej. Niemcy liczą na komplet widzów i kapitalne zawody z udziałem aż 70 skoczków. Niestety znów namieszać może pogoda. Dominik Formela ze skijumping.pl i Eurosportu już w swoim pierwszym piątkowym meldunku podkreślił, że nie jest dobrze. "Pogoda jest obleśna, wieje i leje, ale moim zdaniem da się skakać" - napisał na Twitterze.

Redakcja poleca

Skoki 3-5.02: Pogoda w Willingen

Kwalifikacje do konkursu mężczyzn z udziałem sześciu biało-czerwonych: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyły, Pawła Wąska, Jakuba Wolnego i Aleksandra Zniszczoła zaplanowano na godz. 18:15. Wieczorem w Willingen wiatr może dochodzić nawet do 9 m/s, a w takich warunkach nie ma mowy o bezpiecznym przeprowadzeniu rywalizacji. Do tego ma padać deszcz przy wysokiej temperaturze sięgającej 8 stopni Celsjusza.

Trochę lepiej powinno być w weekend. W sobotę i niedzielę podmuchy powinny wahać się w granicach 2-5 m/s, ale chwilami wiatr może być mocniejszy. Synoptycy zapowiadają też opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzenie przed tygodniem stracił Dawid Kubacki. Aktualnie Halvor Egner Granerud ma 112 punktów więcej od Polaka. Relacja na żywo z kwalifikacji w Willingen na sport.radiozet.pl w piątek 3 lutego od godz. 18:15.

RadioZET.pl