,

W takim składzie Polacy wystąpią w Lahti. Thurnbichler dokonał wyboru

23.03.2023 09:50

Trener Thomas Thurnbichler ogłosił skład reprezentacji Polski na konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. W drużynie ze zrozumiałych powodów brakuje Dawida Kubackiego. Są za to pozostali liderzy.

Piotr Żyła i Kamil Stoch
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTEREastNews

Dawid Kubacki zakończył już występy w tym sezonie Pucharu Świata. Mistrz świata z Seefeld i brązowy medalista MŚ w Planicy nie wziął udziału w finałowych zawodach cyklu Raw Air 2023 w Vikersund, a w poniedziałek na Instagramie poinformował, że jego żona Marta walczy o życie w szpitalu w związku z problemami natury kardiologicznej. 33-latek nie będzie więc rywalizował o utrzymanie pozycji wicelidera Pucharu Świata.

Lider drużyny narodowej otrzymał ogromne wsparcie w tych trudnych chwilach. Koledzy uszanowali jego prywatność i publicznie nie zabierali głosu w tej sprawie. Jedynie Thomas Thurnbichler w imieniu całej kadry przekazał, że "sport schodzi na drugi plan".

Skład Polaków na konkursy w Lahti

- Ta sytuacja nie wpłynie na formę naszych zawodników, bo ją wypracowali wcześniej. Na pewno wszyscy czują żal, że lubiany kolega, bo Dawid w środowisku jest bardzo lubiany, przechodzi taką trudną sytuację. Myślę, że koledzy będą starali się teraz skakać jeszcze dalej. Dla Dawida - mówił "Faktowi" były prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Najbliższą taką okazję będą mieli w Lahti.

Puchar Świata toczy się dalej. Thurnbichler w czwartek ogłosił skład na konkursy w Lahti. W Finlandii skakać będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch oraz Jan Habdas. Brakuje Jakuba Wolnego.

Zawody PŚ w Lahti odbędą się w weekend 25/26 marca. W sobotę zaplanowano konkurs drużynowy, w niedzielę zaś kwalifikacje oraz konkurs indywidualny. Kryształową Kulę zapewnił już sobie Halvor Egner Granerud.

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się