Zamknij

Skoki narciarskie w Bad Mitterndorf o innej godzinie. O której konkursy?

27.01.2023 12:00

Po weekendzie w Sapporo najlepsi skoczkowie świata rozpoczynają zmagania w lotach. Po raz pierwszy w tym sezonie Pucharu Świata zawodnicy sprawdzą się w lotach narciarskich. Jak wygląda program zmagań na PŚ w Bad Mitterndorf? Poniżej znajdziecie szczegółowy terminarz na skoki w Bad Mitterndorf.

Dawid Kubacki
fot. AP/Associated Press/East News

Skoki w Bad Mitterndorf otworzą rywalizację o tzw. Małą Kryształową Kulę, o którą toczy się bój w PŚ w lotach narciarskich. Pierwszą areną zmagań na mamucich skoczniach będzie popularne Kulm, czyli PŚ w austriackim Bad Mitterndorf. Rozmiar obiektu jest na 235. metrze, a rekord należy do Petera Prevca, który w 2016 roku poleciał na odległość 244 metrów.

Skoki narciarskie w Bad Mitterndorf: O której godzinie konkursy?

piątek, 27 stycznia

  • 11.00 - oficjalny trening
  • 12.45 - kwalifikacje

sobota, 27 stycznia

  • 13.00 - seria próbna
  • 14.15 - pierwsza seria konkursowa

niedziela, 29 stycznia

  • 12.45 - kwalifikacje
  • 14.15 - pierwsza seria konkursowa
loader

Po odprawie technicznej w czwartek 26 stycznia dzień później skoczkowie odbędą trening i powalczą w kwalifikacjach, które zaplanowano o godzinie 13:00. Kibice przyzwyczajeni do konkursów rozpoczynających się o godzinie 16:30 będą musieli zachować czujność. O której skoki narciarskie? Należy zapamiętać, że skoki na skoczni Kulm rozpoczną się o ponad dwie godziny wcześniej. Sobotni konkurs i niedzielny wystartuje o 14:15. Przed drugimi zawodami skoczkowie pokażą się w drugich kwalifikacjach, które przewidziano o 12:45.

Kiedy zawody w Bad Mitterndorf? O której skaczą Polacy?

Dobre wspomnienia z PŚ w Bad Mitterndorf ma Piotr Żyła. W 2020 roku mistrz świata z normalnej skoczni z Oberstdorfu stanął na najwyższym stopniu podium. Podobnie jak Adam Małysz w przeszłości, który dodatkowo dwukrotnie był trzeci. Na tej lokacie zmagania kończył także Kamil Stoch, który w ścisłej czołówce uplasował się w 2012 roku.

W Bad Mitterndorf żółtego plastronu lidera Pucharu Świata bronić będzie Dawid Kubacki, który ma zaledwie 48 punktów przewagi nad Halvorem Egnerem Granerudem. Norweg od Turnieju Czterech Skoczni prezentuje znakomitą formę i będzie jednym z kandydatów do zwycięstwa. Z kolei Polak w ostatni weekend po raz pierwszy od dziesięciu konkursów nie znalazł się na podium zawodów w Pucharze Świata.

RadioZET.pl