Obserwuj w Google News

Jest skład reprezentacji Polski na PŚ w Planicy. Szansa dla debiutanta

1 min. czytania
27.03.2023 11:16
Zareaguj Reakcja

Znamy skład reprezentacji Polski na ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata. W lotach w Planicy wezmą udział zawodnicy, których widzieliśmy w Lahti, a także jeden dodatkowy skoczek – Andrzej Stękała.

Skład reprezentacji Polski na PŚ w Planicy. Szansa dla młodego debiutanta
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polski Związek Narciarski ogłosił, że reprezentację Polski na ostatnie zawody PŚ w skokach narciarskich w sezonie 22/23 w Planicy będą stanowili: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Jan Habdas.

Poza Stękałą, wszyscy skoczkowie startowali w ubiegły weekend w zawodach w Lahti. 19-letni Jan Habdas w Finlandii zajął najlepsze w karierze, 11. miejsce w konkursie indywidualnym. Dla młodego reprezentanta Polski jest to pierwsze w historii powołanie na zawody w Planicy. 

Redakcja poleca

Skład reprezentacji Polski na PŚ w Planicy 

Zawody w trakcie cyklu Planica 7 odbywają się na mamucie skoczni HS 240. Do klasyfikacji generalnej tego cyklu zaliczają się rezultaty, zdobyte podczas konkursów kwalifikacyjnych, dwóch konkursów indywidualnych oraz drużynowych. Zwycięzcą cyklu Planica 7 zostaje zawodnik, który zdobył największą indywidualną notę za powyższe konkursy.

Poza nagrodami, które są regulaminowo przyznawane przez Międzynarodową Federację Narciarską, zwycięzca otrzyma dodatkową premię pieniężną w wysokości 20 tys. franków szwajcarskich.

RadioZET.pl/PAB