Zamknij

Sensacyjny zwycięzca kwalifikacji w Zakopanem. Komplet Polaków w konkursie

Daniel Tschofenig okazał się najlepszy podczas piątkowych kwalifikacji na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Do niedzielnego konkursu indywidualnego awans uzyskał komplet sześciu Polaków. Najlepszy z biało-czerwonych Dawid Kubacki uplasował się na drugim miejscu.

Dawid Kubacki
fot. GEORG HOCHMUTH/AFP/East News

Daniel Tschofening po raz pierwszy w swojej karierze triumfował w kwalifikacjach. W czasie piątkowych zmagań na Wielkiej Krokwi Austriak uzyskał 138,5 metra. Tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki (128 metrów), a trzeci był Anze Lanisek (126 metrów).

Do kwalifikacji w Zakopanem przystąpiło w sumie sześciu Polaków i wszyscy uzyskali awans do niedzielnych zawodów. Kamil Stoch, który w ostatnich dniach zmagał się z przeziębieniem osiągnął 124 metry, co dało mu 15. miejsce. Pozycję niżej uplasował się Aleksander Zniszczoł, lądując na 132. metrze.

Wygrana Tschofeniga w kwalifikacjach, komplet Polaków w konkursie w Zakopanem

Piotr Żyła został sklasyfikowany na 25. lokacie po próbie na 120 metrów. W trzecie dziesiątce znalazła się pozostała dwójka biało-czerwonych: 33. Paweł Wąsek (111 metrów) i 35. Jan Habdas (115 metrów).

W sobotę w Zakopanem zaplanowano pierwszym w tym sezonie konkurs drużynowy. Dzień później skoczkowie powalczą indywidualnie. Relacje z obu tych zmagań zostaną przeprowadzone na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl